Spider-Man PS4 Özel: Amazing Fantasy 15 ve Ünlü Çizgi Film Serisi

Spider-Man Özel serisine başlamak için tabii ki Spider-Man’in doğuşuna ve insanların tanımasını sağlayan şeylere bakmamız gerekiyor. Bugün ilk çizgi romanına ve ünlü çizgi film serisine, yarın iki adet oyununa ve Çarşamba da iki adet filmine bakarak devam edeceğiz. Şimdi hemen başlayalım.

amazing fantasy 15 ile ilgili görsel sonucu

Amazing Fantasy #15

Spider-Man karakterinin dünya üzerindeki ilk çıkışı Amazing Fantasy çizgi romanının 15. sayısında olmuştu. Sayı çok eski olduğu için aslında bundan çıkarılabilecek bir şey yok. Zaten tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterlerin çoğu yok. Karakterlerin tipleri falan da biraz garip. Kısaca bu çizgi romana bakmaları pek bir işlerine yaramaz. Ama gene de bahsetmek istememin sebebi Spider-Man’in ilk çıkışı olduğu için. O yüzden bunu es geçmek istemedim.

 

Ünlü Çizgi Film Serisi

Hangi ünlü çizgi film serisi dediğinizi duyar gibiyim. Şu çizgi film serisi:

Çoğu kişi karakteri bu çizgi filmle tanıyıp sevmiştir diye düşünüyorum. Bu çizgi filmi televizyonda, büyüyünce de internetten izlememe rağmen benim için o kadar da etkileyici bir seri değil. İlk sezonunu çok sevsem de daha sonra çıkan, direk örümceğe dönüşen Spider-Man olayı benim için yürümemişti ve çok sıkılmıştım. Hala o hikayeyi sevmiyorum. Ama bu çizgi filmin yaptığı çok iyi bir şey var. Zamanına göre iyi aksiyonun yanında Peter’ın iki kimliğini de idare etmeye çalışmasının zorluğunu güzel açıklıyor. Ayrıca karakterin geçmişini anlatarak başlamaması da büyük bir artı. Peki yeni oyun bu çizgi filmden neler alabilir?

Bol Karakter(+): Alması gereken şey kesinlikle bol karakter olur. Çok fazla kötü, çok fazla arkadaş derken bu çizgi filmin karakter kadrosu baya bir geniş. Kesinlikle yeni oyunda da bol bol hem iyi, hem kötü karakter olmalı.

Saçma Hikaye Kısımları(-): Almaması gereken şey de o örümceğe dönüşme gibi saçma hikaye kısımları. Bazıları seviyor olabilir ama bu kadar gerçekçi bir oyunda Spider-Man örümceğe dönüşürse gerçekten aşırı saçma olur. Çizgi film ve çizgi romanda yürüyebilir bu tarz bir hikaye ama oyunda yürüyeceğini pek sanmıyorum.

 

Yarın karşınıza 2 efsane Spider-Man oyununu anlattığım bir yazı ile çıkacağım. Tahmini olan?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları