İlk İzlenim: Friday the 13th: The Game

13. Cuma klasik korku filmlerinden biridir. Şimdi kendisi oyunuyla kendini göstermeye hazırlanıyor. Son çıkan videosunda gördüğümüz kadarıyla oyun 26 Mayıs’da çıkacak. Peki bu oyun nedir? Nasıl oynanır? Hangi konsollara çıkıyor? İşte bu bilgilerin cevabını şimdi hep birlikte öğreneceğiz.

Hemen oyunun çıkacağı konsollar ile başlayayım. PS4, Xbox One ve PC için 40 dolardan çıkış yapacak. Fiyatıyla ilgili pek bir yorum yapamayacağım. Fakat söyleyeceğim tek şey bu oyunun Dead by Daylight ile yarıştığı fakat Dead by Daylight’ın 31 TL olduğu. Daha da bir şey söylemeye gerek yok. Çünkü oyunda Single Player da yok. Sadece Multiplayer olacak. Yapımcı firma belli bir bağış oranını geçerse senaryo modu yapacakmış fakat o da ne kadar iyi olur, orası tartışılır. Yapımcı firmalara bakarsak ILLFonic ve Gun Media bu oyunu yapıyor. ILL Fonic şu ana kadar tek başına sadece Nexuiz adlı oyunu yapmış ve oyunun ne olduğu belli değil. Bir FPS’miş. Gun Media ise daha önce sadece 3 oyun yapmış ve 3’ü de popüler değil. Fakat oyunun yapımcıları arasında Sean S. Cunningham isimli biri var ve bu iyiye işaret çünkü bu adam birçok Friday the 13th filminin yönetmeniymiş. İlk filmde bunlara dahil. Besteci ve Tasarımcı da orijinal filmden insanlar. Bu biraz moral yükseltiyor işte.

Oyunun Unreal Engine 4 motoru ile yapıldığını da söyleyip geçiyorum eğlenceli kısma. Oyun tahmin edebileceğiniz gibi bir hayatta kalma korku oyunu. Oyun yarı open world ve üçüncü şahıs oynanışa sahip. Buralardan benden bir artı puan aldı diyebilirim. Oyunun Multiplayer olduğunu söylemiştim. Her turda 8 kişi oluyor ve bunlardan 7’si normal insan, biri de Jason oluyor. Karakterleri istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Saçları, kıyafetleri falan filan. Bu konularda özgürsünüz. Ayrıca tahminen oyunu oynadıkça kazandığınız paralarla veya seviye atladıkça bu kıyafetleri açacaksınız. Karakterlerden en önemlisi elbette Jason. Kendisinin üst düzey duyma yetenekleri var. Bu yetenekler sayesinde kurbanlarınızın yerini öğrenebilirsiniz. Jason’ı oynayanın amacı tüm karakterleri öldürmek, normal kişilerin amacı ise kamptan kaçmak ya da süre bitene kadar hayatta kalmak.

Oyunda Jason’ın birçok farklı öldürme animasyonu var. Aynı zamanda farklı silahları da var. Fakat bunlar oyuncular için de geçerli. Farklı silahlar ve tuzaklar ile Jason’dan kaçmaya çalışıyorlar. Aslında daha fazla söylenecek bir şey yok bence. Oyunun fiyatı fazla olmasaydı oyuna daha olumlu yaklaşabilirdim ama fiyat gerçekten çok fazla. Düşmesi gerek. O yüzden bu oyunun mantığını beğendiyseniz gidip Dead by Daylight’a bakın derim. Ve şimdi ne kada rbekliyorum kısmına gelelim. Bu İlk İzlenim yazılarına özel bir şey. Her yazının sonunda bu kısım bulunacak. Ve 5 puandan değerlendirilecek. Hiç, Az, Çok, Büyük Merakla, Hemen Çıksın.

Ne Kadar Bekliyorum?

Az

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları