Guardians of the Galaxy Episode One: Tangled Up İn Blue İncelemesi

Tekrar Telltale…

Telltale Games oldukça sevdiğim bir yapımcı firma olsa da Batman’deki problemlerden ben de bıkmıştım. Fakat ondan sonra gelen The Walking Dead: A New Frontier beni oldukça mutlu etmişti. Onun yeni bölümüne de 3 gün kaldı zaten. Ama onu geçelim çünkü asıl konumuz Guardians of the Galaxy. Zaten filmin gelmesine 1 haftadan az kalmışken oyun tam zamanında çıktı diyebiliriz. Hikayemiz ekibin Nova Corps’tan aldıkları bir mesaj üzerine Thanos’u durdurmaya çalışmalarıyla başlıyor. Thanos’u yeniyorlar ve kendisinin aradığı Eternity Forge’u alıyorlar. Kutlama falan yapıyorlar Thanos’u yendik diye. Fakat Eternity Forge, Peter’a unutamayacağı bir şey gösterince işler kızışıyor. Hikaye fena başlamadı ve bölüm içinde de iyi ilerledi diyebilirim.

Oynanışa gelirsek elbette klasik Telltale oynanışı bizleri karşılıyor. Fakat birkaç yenilik var. Mesela yürürken Shift tuşuna basılı tutarak telsizden ekip arkadaşlarınızla konuşabiliyor ve hem onlar, hem de evren hakkında bilgiler alabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun bir yerinde güzel bir araştırma sahnesi de var. Etrafı araştırıp çok basit olsa da bir bulmaca çözüyorsunuz. Bu etrafı araştırma kısmında da Peter’ın uçan botları sayesinde yükselerek farklı şeyler keşfedebiliyorsunuz. Bölümde 3 tane de aksiyon sahnesi var. Bir Thanos dövüşü, bir bölümün sonlarına doğru, bir de bölümün sonunda. Thanos dövüşü de bölümün başlarında. Üçü de güzel olmuş diyebilirim. Fakat burada herhangi bir yenilik yok. Aslında bir tane var. Peter’ın tabancaları sağolsun ateş etme kısımları var. Heyecanlanmış olabilirsiniz fakat hemen söndüreyim o heyecanınızı çünkü bu sahnelerde kamerayı kontrol edemediğiniz gibi sol tık ile sol eldeki tabancayı, sağ tık ile sağdaki tabancayı ateşliyorsunuz. Ve zaten genel olarak bir sol, bir sağ spamliyorsunuz ve o sahneleri 5 saniyede geçiyorsunuz. Daha güzel olabilirmiş. Bölümün uzunluğu ise 1,5 saat civarı.

Seçimler konusunda ise bölüm çok kritik bir seçim yaptırmıyor. Toparlamak gerekirse ilk bölüm oldukça iyi. Fakat mükemmel değil. Telltale’ın artık The Walking Dead’in ilk sezonu gibi bir şey yapması lazım. Oyuncuları derinden etkileyecek bir şey. Aslında Tales from the Borderlands için çok güzel diyorlar fakat onu daha oynayamadım. Ve Tales from the Borderlands baya komedi üzerine giden bir oyunmuş. Her neyse.

Artılar:

-Güzel Hikaye

-Yenilikler Fena Değil

-Motor İyice Toparlanmış

Eksiler:

-Yenilikler Olsa da Hala Aynı Mekanikler

-Kritik Bir Seçim Yok

-Aksiyon Sahnelerinde Kontrol Biraz Daha Bizim Elimizde Olmalı

Son Söz: İyi fakat yeterli değil.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları