Gamescom 2018 Özel Destiny 2 Günlükleri: Yeni Multiplayer Modu Geliyor, Gambit Hakkına Yeni Detaylar ve Daha Fazlası

Yepyeni bir Destiny 2 Günlükleri yazısına hoş geldiniz. Bu yazıda Gamescom’da çıkabileceklerden, Gambit hakkında yeni detaylardan ve haftaya gelecek yeni bir ücretsiz Multiplayer moddan bahsedeceğiz. Hemen başlayalım.

gamescom 2018 ile ilgili görsel sonucu

Gamescom hakkında küçük bir şey söylediler ama önemli bir şey söylediler. Tabii ki Gamescom’da olacaklar. Ve Gamescom’da görmediğimiz, duymadığımız bazı şeylerden bahsedeceklermiş. Yeni bir oynanış da gene büyük ihtimalle göreceğiz. Tahminimce belki yeni bir hikaye fragmanı gösterirler. Annual Pass ile ilgili çok soru olmasına rağmen onunla ilgili bir şey gösterip insanları sinirlendirmeyi göze alacaklarını sanmıyorum. Ekim’de falan görürüz Annual Pass ile ilgili bir şeyler.

 

Gambit’ten Detaylar

Gelelim Gambit detaylarına. Öncelikle bilmiyorsanız Gambit, Crucible’ın içinde olmayacak. Farklı bir yerde bulunacak. Yapımcılar da herhalde bu kadar önem verdiklerinden, Infamy adlı Gambit’e özel bir seviye sistemi tasarlamışlar. Glory ve Valor gibi olacak bu Infamy adlı seviye sistemi, aslında öncekilere baya benziyor. Maçları tamamladığınızda puan alıyorsunuz. Kazanırsanız daha fazla puan geliyor ama kaybetseniz bile biraz puan geliyor.

Ayrıca seviye atlayarak özel silahlar ve zırhlar kazanabileceğiz. Seviyelerin fotoğrafları da belli oldu. İlk başladığınızda en soldaki fotoğrafa sahipken, maksimum seviyeye gelince en sağdaki fotoğrafa sahip olacaksınız.

Infamy sisteminin Valor’a oldukça benzeyeceği de söylendi. Her seviye, öncekinden daha fazla puan isteyecek. Arka arkaya kazanarak 5 Streak’e kadar gidebilirsiniz. Tabii ki her Streak size daha da fazla puan verecek. Girdiğiniz maçı kaybedene kadar Streak bozulmayacak ve eğer bir maça ortasından geldiyseniz de maç sonunda Streak’e etki etmeyecek. O yüzden arka arkaya kazanmaya çalışmak çok önemli. Infamy puanı almak için Gambit Bounty’leri de yapabilirsiniz. Eğer Gambit satıcısında 50. seviyeye ulaşırsanız da haftalık, Power’ınızı arttıran bir ödül ve bol Infamy puanı veren bir Bounty’nin de kilidini açacaksınız.

Glory sistemine de birkaç değişiklik getireceklerini söylediler. Ardından sosyal değişikliklere gelelim.

Daha Sosyal Olmak İçin

Artık Strike, Crucible veya Gambit maçlarından çıkınca Fireteam’iniz hala duruyor olacak. O noktada isterseniz çıkabilir, isterseniz onlarla yeni maceralara gidebilirsiniz.

Klan sisteminde ise klan arkadaşlarımız ile oynamamız için daha fazla sebep getirip, klan seviyesi artınca aldığımız ekstra özellikleri daha ilginç hale getireceklerini söylediler. Suraya Hawthorne’dan artık 3 adet Bounty alabileceksiniz. Onda 50. seviyeye gelince daha fazla Clan XP veren 3 yeni Bounty karşınıza çıkacak.

 

Yeni Mod: Scorched

Salı gününde başlayıp Cuma’ya kadar sürecek yeni bir Crucible modumuz var. Scorched adlı bu modda, herkese Scorch Cannon denilen büyük silahlardan verilecek, ve onlarla birbirimizi vuracağız. Yapımcıların aklına gelmiş ve denemek istemişler. İlginç. Bu modla ilgili bir günlük yazısı yazmayı düşünüyorum.

destiny 2 scorch cannon ile ilgili görsel sonucu

Böylece yazının sonuna geldik. Destiny 2 günden güne gelişmeye devam ediyor ve belli ki Forsaken ile daha da gelişecek. Tavsiyem özellikle Forsaken’ın gelişiyle yeni oyuncuların şans vermesi. Zaten incelemesini yapınca daha fazla detay vereceğim nasıl olduğu konusunda ama şimdilik Battlefield V ile senenin en ilginç FPS’si olacak gibi. Yani en azından Sonbahar döneminde. Çünkü Black Ops 4’ü kimse sevmiş gibi gözükmüyor. Dediğim gibi, bence bir şans verin. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları