Spider-Man’de En Çok Görmek İstediğim 8 Şey

Dün ön sipariş ettiğim ikinci oyun da Spider-Man’di. Kendisinden beklediğim ve sizin de beklemenizi tavsiye ettiğim 8 şeye hemen geçelim çünkü konuşacak çok şeyimiz var.

spider-man ps4 ile ilgili görsel sonucu

8) Bol Kostüm

Bence bu oyundaki Spider-Man kostümü oldukça güzel. Iron Spider, Homecoming kostümleri falan da var. Ama görmek istediğim farklı kostümler olduğunu da söylemeliyim. Noir kostümü, 2099, Symbiote kostümü ve hatta belki Spider-Punk gibi bazı saçma kostümler. Benim için kostümlün çok önemi olmasa da bu oyunda oldukça önem veriyorum. Ayrıca Miles da Spider-Man olacak mı bilmiyoruz ama Miles’ın kostümünü de giymek istiyorum.

7-) Hikaye Sonrası Oynama

Oyunun hikaye modu ne kadar sürer bilmiyorum. Herhalde 10-12 saat mantıklı olur. Tabii God of War gibi 16 saatlik olsa çok daha güzel olur ama beklentileri düşük tutalım ki üzülmeyelim. Konuya tekrar gelirsem, 10 saat hikaye dersek en az bir 10 saat daha ekstra içerik istiyorum yapımcılardan. Toplanabilir eşyalar falan güzel. Kule açma gibi bir şey de olacakmış ama 8 tane sadece. Outpost tarzı şeyler de var. Bunlara bir de konulu yan görevler eklenirse kötü olmaz. Oyunda 8 mahalle olduğunu söylediler, belki her mahalleye ana hikayede olmayan bir kötü verebilirler. Öyle olsa süper olur.

6-) Fotoğraf Görevleri?

J. Jonah Jameson olmadan Spider-Man olmaz diye düşünüyorum. Bu oyunda kendisi var. Ama Peter değil, Mary Jane onun için çalışıyor sanırım. Fakat Spider-Man ile de en azından 1-2 tane fotoğraf görevi yapmak istiyorum. Çok fazla olunca sıkıyorlar ama bence her Spider-Man oyununda olmalı en az 1 tane fotoğraf görevi. Lütfen olsun.

spider-man ps4 mary jane ile ilgili görsel sonucu

5-) Miles ve Peter Birlikte Spider-Man Olup Aynı Anda İkisini Kontrol Etsek Olmaz Mı?

Batman Arkham Knight’ı oynadıysanız orada bazı dövüşlerde iki karakter kullanabildiğimizi biliyorsunuzdur. Bu oyunda da aynı şey olsa harika olur. Hem Peter, hem Miles. Gerçekten harika olur. Tabii daha da ileri giderek GTA V kafası istediğimiz zaman ikisi arasında geçsek harika olur. Ama o çok uçuk bir fikir tabii ki. Dövüşlerde kontrol etsek de tamamım. Biraz daha sonraki oyun için mantıklı duruyor ama belki sonlara doğru bir sürpriz yaparlar.

spider-man and miles ile ilgili görsel sonucu

4-) Symbiote?

Venom, en sevdiğim Spider-Man kötüsü herhalde. Green Goblin ile birlikte. Hangisini daha çok seviyorum, hiç düşünmedim ve düşünmek de istemiyorum. Green Goblin çok büyük ihtimalle olacak. Ama Venom’u bilmiyoruz. Venom olmasa da Symbiote görsek hiç fena olmaz. Venom’u sonraki oyuna bırakabilirler. Oyun belli ki çok kalabalık olacak. Venom’u da araya atıp iyice işleri karıştırmak olmaz. Belli ki Sinister Six’ten gitmek istiyorlar oyunda. Yani en azından gördüğümüz o.

venom ile ilgili görsel sonucu

3-) Eğlenceli Bir Ağ Atma Mekaniği

Çoğu insanın aksine ağ atmanın Spider-Man oyunlarının büyük çoğunluğunda iyi olduğunu düşünüyorum. Spider-Man 2 en iyisi olsa da The Amazing Spider-Man’deki de kötü değildi mesela. Evet sorunları vardı. Kamera çok yakındı, yeterince akıcı değildi vs. Bu oyundaki harika gözüküyor. Kamera güzel bir yerde, hareketler harika, kontrolü kolay gibi ve en önemlisi hız hissini veriyor. Eğer gözüktüğü gibi olursa New York’ta oradan oraya giderek saatlerce geçirebiliriz gibi.

2-) İyi Bir Hikaye

Spider-Man oyunlarının en kötü yanları hep hikaye oldu. Zaten çoğu film oyunuydu. Hikayesini beğendiğim tek oyun Web of Shadows’du herhalde. Bu oyundan en çok beklediğim şey güzel bir hikayesi olması. Harry Osborn sanıyorum ki oyunda yok. Ama en azından Mary Jane var. J. Jonah da var. Norman Osborn, Kingpin vs. hepsi orada. En merak ettiğim şey yan karakterleri ne kadar görüyoruz. En çok göreceklerimiz Mary Jane ve Miles olacak, orası belli. Ama ne kadar göreceğiz? Benim için Spider-Man’i Spider-Man yapan şey her zaman arkadaşları ve ailesinden kimliğini saklamaya çalışması, ve onlarla olan ilişkisiydi. Mary Jane çoktan kimliğini biliyor. Ama Miles ve May Hala sanıyorum ki bilmiyor. Bu da bence harika bir şey.

1-) Avengers Oyunu İle Bağlantı

Marvel Sinematik Evreni, Marvel’ın yaptığı en başarılı ve en etkili iş, tartışmasız. Filmlerde öyle bir etki yarattı ki şu an herkes bir evren kurmaya çalışıyor. Süper kahraman filmleri zaten her sene çıkıyor. En az 6,7 tane süper kahraman filmi çıkıyor her sene. Bu kadar büyük bir etkiyi Marvel, oyunlarda da yapmayı deneyebilir. Zaten Avengers oyunu geliyor. Söylentilere göre Guardians of the Galaxy oyunu da yapılıyor. Spider-Man’de Sanctum Sanctorum(Doctor Strange’in Evi) ve Avengers Kulesi de var. Oyunun sonunda belki bir Jenerik Sonrası sahne ile Spider-Man’in Avengers’a alınmasını görebiliriz. Belki de yardım çağırırlar ve Spider-Man buna yanıt verir. Bence harika olur, umarım Marvel bunu düşünmüştür.

avengers reassemble ile ilgili görsel sonucu

Benim Spider-Man’de en çok beklediğim 8 şey buydu. Oyun çıktığı gün İlk Bakış yazısı, herhalde Pazar veya Pazartesi günü de(oyun Cuma çıkacak) incelemesi ile karşınızda olurum.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları