Destiny 2 Forsaken’da En Çok Beklediğim 8 YENİ Şey

Bugün benim için önemli bir gün oldu çünkü 2 merakla beklediğim oyunu ön sipariş ettim. İlki Destiny 2 Forsaken’dı. Kendisi ile ilgili beklentilerimi bu yazıda açıklayacağım. İkinci oyunla ilgili beklentilerim yazısı ise yarın gelecek. Hemen başlayalım. İşte Destiny 2: Forsaken’da en çok beklediğim 8 şey.

destiny 2 forsaken ile ilgili görsel sonucu

😎 Yeni Süperler

Warlock sınıfından bir gardiyan olarak gösterdikleri süperlerden sadece Arc elementinde olan ilgimi çekiyor. Void’deki milletin arasına gidip kendini patlatma da güzel gibi ama umarım süresi uzundur. Çok çabuk biterse pek de eğlenceli olmayabilir çünkü. Arc’takini sevmemin sebebi de aşırı güçlü durması. Elinizden çıkan kocaman bir elektrik ışını. Iron Man’in göğsünden attığı ışına da baya benziyor bu arada. Zaten fark ettiniz mi bilmiyorum ama süperler Marvel karakterlerinden alınma gibi. Titan’daki çekiç atma Thor’dan, gene Titan’daki zıplayıp yere vurma direk Hulk Smash, zaten Titan’daki kalkan direk Kaptan Amerika. Neyse, geçelim diğer maddeye.

7-) Silahlar ve Zırhlar

Bu kadar alt sırada olmalarının sebebi benim bir şeyi nasıl yaptığımızla değil, ne yaptığımızla ilgileniyor olmam. Görsellik her zaman her şey değildir. Gerekirse elimize Dünya’daki en havalı silahı versinler, yaptığımız şey eğlenceli değilse bir anlamı kalmaz. O yüzden silahlar ve zırhlar maalesef aşağıda. Ama, yayınladıkları silah ve zırhlar videosunda gösterdikleri bazı şeylere bayıldım, videoya bakmanızı tavsiye ediyorum.

6-) Daha Eğlenceli Bir Crucible Modu

En son yaptıkları canlı yayında artık düşmanları daha hızlı öldüreceğimiz söylenmişti.(Aşağıda tüm canlı yayın var) Destiny 2’nin Multiplayer’ında başarı olmadığım için de tabii ki bu ilgimi çekti. Daha hızlı öldürülecek dediler ama Call of Duty seviyesinde mi, yoksa biraz daha geç mi onu bilmiyoruz. Ve herhalde oyun çıkana kadar da bilemeyiz. Bekleyip göreceğiz. Fakat Crucible’dan beklediğim tek bir şey varsa o da ne yapıp edip daha eğlenceli yapmaları. Son zamanlarda güzel geliştirmeler oldu ama bence hala azıcık daha evrilmeye ihtiyacı var.

5-) Dreaming City

Forsaken ile gelecek iki yeni harita var. Tangled Shore ve Dreaming City. Dreaming City, aslında Raid’in olduğu yer. Fakat bu sefer ilginç bir şey yapıp oraya Public Eventler ve tek başınıza erişebileceğiniz bazı sırlar da koymuşlar. Bir de benim ırkım olan Awoken ırkının ana vatanı dedikleri için merak ediyorum Dreaming City’i. Sırları ne, ne gibi zorluklar var ve tek başımıza orada neler yapabiliyoruz? Dreaming City hala gizemini koruyor ve oyun çıkana kadar da koruyacak gibi.

4-) Yeni PvPvE Mod: Gambit

PvPvE ne demek diye sorabilirsiniz. Kısaca oyuncuların hem yapay zeka, hem de başka oyuncularla kapıştığı modlar diyebiliriz. Gambit modu da bu tarz modlardan ve Forsaken ile Destiny’e gelecek. Moddaki amaç 75 adet kristal toplamak, ki bu kristalleri yapay zeka tarafından yönetilen düşmanları öldürerek alıyoruz, ardından bu kristalleri haritanın ortasındaki yere koymak. 75 tane olunca bir Boss çıkıyor ve onunla kapışıyoruz. Fakat, bizimkine benzeyen bir başka haritada da aynı anda başka 4 oyuncu aynı şeyi yapıyor. Ve birbirimizin haritalarına gidip onları öldürebiliyoruz. Öldürünce de üzerlerindeki krsitaller gidiyor, ya da Boss evresindeysek Boss’un canı artıyor. İnanılmaz eğlenceli gözüküyor, denemek için sabırsızlanıyorum.

3-) Evren Hakkında Yeni Bilgiler

Forsaken ile oyuna ”Triumph” adı verilen bir yer geliyor. Triumph’lar aslında direk Challenge’lar. Tüm sandıkları topla, 10 tane Public Event yap gibi. Ama bu Triumph kısmında bir de ”Lore” yani ”Evren Hakkında Bilgiler” kısmı var. Destiny’nin evreni bilmiyorsanız oldukça ilginç çünkü. İnsanlara yardım eden, kendilerine ”Iron Lords” diyen bir ekipten tutun ”Books of Sorrow” adlı Hive yaratıklarının devasa bilgi arşivine kadar, ”Ares One” adlı Mars’a ilk yapılan uçuştan şimdilerde Fallen olarak bildiğimiz ırkın bir zamanlar Traveller’ın koruması altında olmasına kadar tonla ilginç olay var. Olay var, ama bilgi yok. Ve bu evren kısmı, bize tonla yeni bilgi sunabilir. Merakla bekliyorum.

2-) Günlük Oyun

Ben bu Sonbahar dönemimdeki Multiplayer açlığımı Destiny 2 ile geçirmeye karar verdim. O yüzden de bana oyunu her gün açmam için bir sebep sunmalı. Son eklenen Bounty’ler ile bunu bir nebze yakaladı ama şimdilik bu Bounty sistemi çok sınırlı ve çok basit görevlere sahip. Bounty sisteminin gelişeceğini zaten biliyoruz ki bence bu bizi her gün oyunu oynamaya teşvik edecek. Ama bunun yanında Bungie, farklı günlük şeylerin de bizi beklediğini söylemişti.

destiny 2 bounties ile ilgili görsel sonucu

1-) Ana Oyundan Daha Güzel Bir Hikaye

Destiny 1’in hikayesi yoktu. Ama 2’nin, en azından düzgün bir hikayesi vardı. Hoş sinematikleri ve düşünceleri belli olan karakterler vardı. Düzgün bir düşman vardı. Fakat aynısını Curse of Osiris ve Warmind için söylememiz biraz zor. İlk iki DLC maalesef herkesi hikaye bakımından hayal kırıklığına uğrattı. Ama bu sefer Bungie’nin elinde iyi bir materyal var gibi. Eski dostumuz Uldren’in Cayde-6’i öldüreceğini biliyoruz fragmanlardan. Ve özellikle o an sayesinde ana oyundakinden çok daha iyi bir kötü karaktere, çok daha güçlü hislere ve çok daha iyi bir hikaye kısmına sahip olabiliriz.

Yarın bir tane daha böyle yazı gelecek ve onda da başka bir oyundan bahsedeceğim. Bu Sonbahar’da tonla Destiny 2 yazısı sizlerle olacak diye umuyorum. DLC’nin çıktığı hafta bir Forsaken incelemesinin yanında bol bol günlük yazısı da gelecek. Ayrıca ben özel bir paket aldım ve bu pakette Annual Pass de var. Annual Pass dediğimiz şey de biraz Battle Pass kafasında diyebiliriz. Oyunun her sezonunda bir tane eklenti çıkacak. Biri kış aylarında, diğeri bahar aylarında ve diğeri yaz aylarında. Her birinde yeni silahlar, yeni zırhlar, yeni aktiviteler ve evrenle ilgili yeni bilgiler olacak. Normal DLC’ler gibi ara sahneli falan olmayacak bu arada. Annual Pass’i de almamla birlikte bir sene boyunca Destiny 2 için başka bir şey almama gerek kalmadı. Bu iyi haber, çünkü daha da fazla yazı gelecek demek. Yarın görüşmek üzere.

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları