Call of Duty Black Ops 4 Beta İncelemesi

Beta olduğu için ne kadar ”İnceleme” olur bilmiyorum. Puan falan vermemi beklemeyin. Ama PC’deki Açık Beta’yı 2 saat oynadım ve deneyimlerimden biraz bahsetmek istedim. Çok uzun bir yazı olsun istemiyorum çünkü şu anda Call of Duty hakkında Dosya Konusu diyebileceğimiz aşırı büyük bir yazı yazıyorum. Yaklaşık %10’unu bitirdim ve 650 kelimeyi geçti. Şu ana kadar yazığım en uzun yazı olacağı kesin. O yüzden dediğim gibi fazla uzatmadan betadan bahsetmeye başlıyorum.

black ops 4 ile ilgili görsel sonucu

Black Ops 1’i oynadım ama bitirmedim. 2’yi bitirdim ve 3’ü de oynadım, ama bitirmedim. Call of Duty zaten benim bayıldığım bir seri değil. Multiplayer’ında da artık becerikli olamıyorum. Black Ops 2 ve Advanced Warfare’da saatlerimi vermiştim Multiplayer modlarına ama Black Ops 3’ten beri nedense bir türlü beceremedim şu seriyi. Her neyse. Geçen sene WWII Beta’sını PC’de oynayarak kafayı yemiştim. Şu an bu yazıyı okuyorsanız ve hiç Call of Duty oynamadıysanız bile PC’de benden daha iyisinizdir. Asla bir PC oyuncusu olmadım. Ve Black Ops 4’te de aynısı oldu. Yok edildim.

Hiçbir şey yapamadım, daha doğrusu kimseyi öldüremedim. Oynarken beni görseniz şaka zannedersiniz o yüzden o görüntüleri kendime saklamak en iyisi olur. Şimdi, öncelikle modlardan başlayalım. Oyunda 5 tane mod vardı ve ben 4 tanesini denedim. En beğendiğim mod ise Control oldu. Beceremedim, hatta en kötü olduğum mod o büyük ihtimalle ama mantığını sevdim ve bence Call of Duty’e uymuş. WWII’de War modu neyse, bu oyunda da Control’ün o mod olacağını düşünüyorum.

black ops 4 ile ilgili görsel sonucu

Diğer modlar ise klasik şeyler. Bir tek Heist modu sanırım farklı, yani en azından ben daha önce görmedim. Ama onu da bir maç oynayıp anlamayınca direk çıktım. Silahlara falan hiç girmiyorum çünkü o konuda pek bir bilgim yok. Sadece şunu anlamadım. Bu oyun modern zamanlarda mı yoksa gelecekte mi geçiyor. Biraz gelecekte geçtiğini düşünüyorum çünkü Specialist dediğimiz, oyuna başlarken seçtiğimiz karakterlerin bazılarının özellikleri günümüzde yok. Belki Advanced Warfare gibi uçamıyorlar ama ondan 3-4 sene öncesi olabilir diye düşündüm. Bu konuda bir açıklama yapıldı da ben mi kaçırdım acaba? Kaçırmışım olabilirim, pek takip etmedim haberleri.

Haritaları ise sevdim diyebilirim. Benim için çok önemli değildir haritalar ama sevdim. Özellikle şu sulu olan favorim. Videolarda çok gösterilen bir tane var ondan bahsediyorum ama hatırlayamadım şimdi ismini. Son olarak bir de Specialist’lerden konuşmak istiyorum kısaca. Çoğunu denedim. 3-4 tane kaldı denemediğim ve özelliklerini kullanamadım. Çoğunun en azından. Zaten doldurmak için adam öldürmek lazım, o yüzden çoğunun ana özelliğini deneyemedim bile. Herhalde en düzgün denediğim Ruin adlı karakter oldu. Kancalı olan. Onun özel gücünü de denedim, kancasını da denedim ve en çok da o hoşuma gitti. Kancayı seviyorum Titanfall 2 sağ olsun.

black ops 4 ruin ile ilgili görsel sonucu

Artık toparlama vakti. Black Ops 4, oynadığım kadarıyla bana hitap etmiyor. Hikaye modunun olmaması büyük bir eksi. Multiplayer modu da bu oyunu almama yetmez. Şimdilik Battle Royale modundan, Zombies modundan ve bahsettikleri Specialist’lerin özel tek kişilik görevlerinden bir şey göremedik. Gamescom yaklaşıyor ve orada en azından Zombies veya Battle Royale modu ile ilgili bir şeyler görmek istiyorum. Belki o zaman bir fikrim değişir. Ama şimdilik, Black Ops 4’ü beğenmedim, ve yetersiz buldum. Multiplayer modu eğlenceli, fakat doğru düzgün deneyim edemediğim için(PC’de aşırı beceriksizim dediğim gibi) net bir yorum da yapamıyorum.

Ama genel olarak biraz hayal kırıklığına uğradım. Daha iyi şeyler beklemiştim. Battle Royale betasında, Eylül ayında görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları