Horizon Zero Dawn: Frozen Wilds İncelemesi – Şaşırtıcı Derecede İyi Bir Ek Paket

Horizon: Zero Dawn’a söylendiği kadar iyi değil, ama iyi bir oyun diyerek 8.5 vermiştim. Ve puanımın arkasındayım. Türünün en iyilerinden. Oldukça eğlenceli ve uzun bir oyun. 36 saatlik oynama sürem sonucunda oyunu %100, Platinum Trophy alarak bitirmiştim. Ve Horizon’a doymuştum aslında. Fakat gene de iyi yorumlarından dolayı bu DLC’ye şans verdim. Peki gerçekten iyi mi?

horizon zero dawn frozen wilds ile ilgili görsel sonucu

Konumuz ana oyundaki gibi iki kısımdan oluşuyor. Kabileler ve Eski Dünya. Eski Dünya kısımları direk ana oyundan devam ediyor aslında. Daha doğrusu devam etmiyor ama, ana oyunun hikayesine bağlanıyor. O yüzden önce ana oyunu bitirmeniz tavsiye edilir. Kabile kısımları ise tamamen farklı. Çünkü bu DLC’de gelen yeni bölgemizde, farklı bir kabile ve yaşantı ile karşı karşıyayız. Kabile kısımları, Eski Dünya kısımlarına göre gene zayıf kalmış. Ama ana oyundan daha eğlenceli geldi bana bu kısımlar.

Karakterlere baktığımızda çok büyük bir şey yok. İki tane kabileden var, bir tane de Spoiler olabilecek karakter var. Ve hikaye bu 3 kişiyle ana karakterimiz Aloy etrafında dönüyor. Hikaye ve karakterler güzel. Pek bir sıkıntıları yok. Fakat oynanış nasıl, ve bu DLC ne gibi yenilikler barındırıyor.

horizon zero dawn frozen wilds ile ilgili görsel sonucu

Yepyeni bir alanımız var. Ana oyunun haritasına eklenen bu haritada tonla yan görev ve toplanabilir eşya da bizi bekliyor. Ben tüm toplanabilir eşyaları buldum, 2 tane falan yan görev yaptım, bir de hikayeyi bitirdim. Yaklaşık 10 saat sürdü. Her şeyi yaparsanız herhalde maksimum 13-14 saat falan olur. Ama iyi, onu söyleyeyim. Hele şu anda. Store’da Yaz İndirimi sayesinde sadece 30 TL vererek 10 saatlik bir maceraya çıkabilirsiniz. Harika bence. Bunların yanında yeni makinelerle de karşılaşıyoruz.

Toparlamak gerekirse ana oyunu sevdiyseniz alınabilir. Alınmasına gerek yok ve kesinlikle 2. oyun falan gibi de değil. Hem hikaye hem oynanış açısından. Ama bir yerde ana hikayeye bağlanacaktır. O yüzden tavsiyem sadece hikaye için de olsa alın. Ana oyunu sevdiyseniz bence pişman olmayacaksınız.

Puan: 7.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları