The Walking Dead Final Season Demo İncelemesi – Eski Telltale Geri Mi Dönüyor?

20 dakika geçirdiğim bu demoda etrafı pek araştırmadım. Daha çok Clementine ve AJ arasındaki ilişkiye odaklandım. Ama oyunun içine ilk bırakıldığım andan itibaren bunun farklı bir oyun olduğunu anladım. Çünkü artık sağ analoğu çevirdiğimde kamera dönüyordu. TPS bir oyunmuş gibi.

the walking dead final season ile ilgili görsel sonucu

Telltale’ı her zaman sevdim. Ve çoğu oyununu da oynadım. Walking Dead’ler, Wolf Among Us, Batman’ler, Minecraft, Tales from the Borderlands derken baya da eğleniyordum. Fakat her oyunla giderek daha bir geriliyorlardı. Walking Dead Final Season ise gördüğüm kadarıyla baya iyi. TPS bir oyunmuş gibi olan kontrolleri geçtim, performans ve grafik açısından pek sorunları da kalmamış. Hepsini geçtim oyunda karakteri kontrol ederek yaptığımız aksiyonlar var. Demoda bu kısımlardan birini oynama şansınız oluyor.

Zombiler size gelirken onları dikkatlice öldürmeniz gerekiyor. Diğerleri uzaktaysa direk öldürebilirsiniz. Ama bir başka zombi yakındaysa birinin bacağını kırıp o bacağıyla uğraşırken diğerini öldürmeli, sonra bacağını kırdığınız zombiyi öldürmelisiniz. Bu tarz şeyler oyunu çok daha farklı yapmış. Bu kesin. Ne kadar çeşitlilik olacak onu ana oyunda göreceğiz. Ayrıca ilk sezona bol bol gönderme var. Bazı sahneler direk kafanızda bir ampulü yakacak. Fakat bu göndermeler her ne kadar güzel olsa da umarım oyunun tamamı ilk sezonun biraz farklı bir versiyonu olmaz. İlk bölümde kullanacaksınız belli ki, umarım diğer bölümlerde kullanmazsınız.

 

Toparlamak gerekirse Telltale taa Walking Dead’in ilk sezonundaki zamanına geri dönmüş olabilir. Final Season belli ki hem teknik, hem de mekaniksel açıdan bol bol yenilik getirecek. Fakat umarım hikaye ve karakterler açısından da güzel şeyler yapmışsınızdır. Demo maalesef hikaye ile ilgili hiçbir noktayı açıklamıyor çünkü. Hikaye ne ile ilgili? Hala bilmiyoruz. Ama ne olursa olsun, belli ki bu oyun Telltale’ın oyun dünyasındaki konumunu değiştirecek. Olumlu mu olumsuz mu, onu öğrenmemize sadece 12 gün kaldı.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları