The Awesome Adventures of Captain Spirit İncelemesi – %100 Bedava

Life is Strange’i seviyorum. Before the Storm’u sevmiyorum. Ve Captain Spirit’i ise, gelin bir konuşalım.

The Awesome Adventures of Captain Spirit logo ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle bu tam bir oyun değil aslında. Life is Strange 2’nin demosu diye geçiyor. Ki öyle olduğu çok belli. Neden olduğunu birazdan anlatacağım. Ayrıca demo olduğu için bedava zaten. Fakat Demo derken, bu kısımları ana oyunda oynayacağımızı sanmıyorum çünkü bu baya bildiğiniz bölüm gibi. Benim bitirmem 1 saat 20 dakikamı aldı. Ki etrafı daha çok gezerek 2 saate çıkmanız çok mümkün. Peki bu demo neler sunuyor, ve indirmeye değer mi?

Oyunda Chris isimli 9 yaşında bir çocuğu oynuyoruz. Kendisinin ayrıca bir de süper kahraman tarafı var. Süper kahraman ismi Captain Spirit. Ve, söyleyebileceğim her şey bu kadar. Annesi, babası, arkadaşları vs. bunların hepsi spoiler’a girer. Çünkü aslında oyunda amacımız o. Yani Chris’in amacı o değil ama sizin amacınız o. Chris’in ailesini ve arkadaşlarını tanımak. Bunu da tabii ki etrafı araştırarak yapabilirsiniz. Chris’in o gün yapmak istediği şeyler var, ve onların hepsini tamamlarsanız tüm hikaye elementlerini görmüş olacaksınız. Çok önemli mi? Hayır değil. Çünkü zaten bölümün ana hikayesi size bilmeniz gereken çoğu şeyi veriyor. Ama eğlenceli kısımlar var, etrafa bakarak gitmenizi tavsiye ederim.

 

Oyun klasik bir interaktif film aslında. Seçimler yapıyorsunuz, konuşuyorsunuz, ve bu kadar. Bir de küçük küçük bulmacalar var ama aslında bunlar bulmaca değil. Bir kapıyı açmak için anahtar lazım, o zaman evi dolaşayım tarzı bulmacalar. Portal bulmacası beklemeyin kesinlikle. Ama hikaye olarak güzel. Chris ve ailesi ile olan ilişkisi zaten hikayenin temelini oluşturuyor. Sonunu da güzel noktalıyor aslında. Ama neden ”Devam Edecek” demişler bilemedim, ve o Devam Edecek yazısı acaba bu bölüm Life is Strange 2’de olacak mı diye beni düşündürdü. Bu arada evet, hikaye yarım bitiyor ve jenerik de aktıktan sonra Life is Strange 2’yi Pre Order Et yazısı karşımıza çıkıyor. Fakat bu yazının üstünde bir şey daha var. Chris’le Life is Strange 2’de tekrar görüşeceksiniz.

Toparlamak gerekirse Life is Strange fanları kesinlikle indirsin, eğlenceli ve güzel hikayeli bir oyun istiyorsanız da indirin. İndirmeye kesinlikle değer, ve her ne kadar Life is Strange’den daha etkileyici olamasa da özellikle hikaye olarak oldukça güzel ve ilginç yerlere değindiğini söyleyebilirim.

Puan: 7.5/10

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları