Lego Incredibles İncelemesi – İki İnanılmaz Film, Bir İnanılmaz Oyun

Lego Incredbibles en yeni Lego oyunu. 15 Haziran tarihinde PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkışını yaptı. Ben de bir Lego aşığı olarak oyunu hemen edinip bitirdim ve oldukça eğlendiğimi söyleyebilirim.

lego incredibles ile ilgili görsel sonucu

Lego oyunları son yıllarda seriye bağladı ve 2012’den beri her sene en az 2 oyunu ile karşımıza çıkıyor. Geçen sene Lego City Undercover, Lego Ninjago The Video Game ve Lego Marvel Super Heroes 2 ile karşımıza çıktılar. City’i oynadım ama bitirmedim. Lego Ninjago ve Marvel’i ise bitirdim. Ve Ninjago kötü olsa da Marvel hiç fena değildi. Bu sene ise Incredibles ve DC Super Villians ile karşımıza çıkacaklar. Bu oyun, direk Incredibles filmlerini konu alıyor ki eğer izlemediyseniz kesinlikle izleyin. İkinci film maalesef ülkemizde geç vizyona girecek, hatta girene kadar DVD’ye gelecektir, o yüzden ikinci filmi büyük ihtimalle izleyemeyeceksiniz ama ilk filmi izleyin derim. Oyunun konusu ve karakterleri direk filmlerden olunca tabii ki hikaye ve karakterler anlamında bir şey diyemiyorum. O yüzden direk oynanışa geçiyoruz.

Oyun klasik bir Lego oyunu aslında. Bir şeyler inşa et, her şeyi kır vs. Ama Incredibles karakterleri ile bu farklı bir şeye dönüşmüş. Mesela bu oyunda gerçekten güldüm. Önceki Lego oyunlarında o kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Ayrıca bu oyun çok uzun da değil. Hikayesi 12 bölümden oluşuyor. 6 ilk filmden, 6 ikinci filmden. Karakter sayısı ise yaklaşık 120. Son Lego oyunlarına göre oldukça az. Ayrıca normalde 20-25 saatte %100 bitirilebilen bu oyunları düşününce, Lego Incredibles’ı 10 saat oynadım ve %85’ini bitirdim. Yani içerik olarak da az. O yüzden bu oyunu tam fiyattan almanızı önermiyorum. PS4 ve Xbox One için hiç önermiyorum zaten. Onlara 180 TL çünkü. Steam’den 90 TL’ye alınır mı? İndirime girmesini beklemek daha akıllıca olur.

 

Ayrıca oyunda birkaç yeni mekanik de var. Dövüş de biraz geliştirilmiş. Yeni mekanikten kastım da Incredibrick adlı şeyleri toplayıp, Incredibles ailesi olarak bölümde devam etmenizi sağlayacak bir şey oluşturabiliyorsunuz. Incredibrick’leri bulduktan sonra gerisi tamamen B veya yuvarlak tuşuna abanmak oluyor, ama yeni mekanik işte. Lego oyunlarını sevmiyorsanız, uzak durun. Başlamak istiyorsanız, gene uzak durun çünkü pahalı. Platform oyunu istiyorsanız gene uzak durun, pahalı. Ama Lego oyunlarını çok seviyorum, oynayacak başka oyunum da yok diyorsanız, o zaman alınabilir. Co-op olarak da oldukça zevkli.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları