Recore – Para Nasıl Boşa Harcanır?

Bugün Recore hakkındaki düşüncelerimi söylemek için buradayım. İncelememsi isminin çok kötü bir isim olduğuna karar verdim.(Sonunda) Ve bu yüzden artık incelememsi yerine direk hiçbir şey yazmadan oyunun ismini yazacağım. İsterseniz hemen bu saçma oyunla ilgili düşüncelerimden bahsedeyim.

Ä°lgili resim

Öncelikle bilmeyenler için Recore, Xbox One ve Windows 10 özel oyunu. Ben oyunu Xbox Game Pass 14 Günlük Denemesi açarak oynayabildim, ama indirdiğime pişman oldum. Oyun, bir platform/aksiyon oyunu. Platform kısımları başta eğlenceli gelse de hem oyunun ana olayı kesinlikle platform değil, hem de platform mekanikleri çok kısıtlı. Yapabileceğiniz 2 hareket var. Ve ilerledikçe yeni hareket açılmıyor, yeni aletler açılıyor platform kısımlarını şekillendirmek için. Başarılı mı? Tartışılır.

Oyunun en büyük odağı ve en büyük sorunu ise aksiyon. Oyunun aksiyonu çok basit. Nişan al, ateş et. Bu kadar. Her oyunda böyle diyebilirsiniz ama bu oyunda otomatik nişan alıyor direk. Kapıştığımız şey ise robotlar. Bunun dışında çeşitlendirmek için size de bir robot verilmiş ama tek tuşla onun vurmasını sağlıyor, sonra da dolmasını bekliyorsunuz. Robotun canını belli bir seviyenin altına getirirseniz de çekirdeğini çıkarıyorsunuz. Onun amacı da upgrade. Fakat düşünüyorum, başka bir şey yok. Gerçekten oyun bomboş. Hikaye falan rezalet zaten. Oynanış da kötü. Bu oyunda hiçbir şey kalmıyor geriye. Grafikler ortalama. Oyun da kısa. Hikaye modu 5 saat falan sürüyor. Yan görevler de, var mı ki? Müzik falan geç zaten. Oyunda hiçbir şey yok. Bu oyunu neden yapmışlar bilmiyorum. Ben bu oyunu neden oynadım, şu an onu da bilmiyorum. Bu yazıyı neden yaptım, onu hiç bilmiyorum.

Kısacası eğer bir gün bu oyunu görürseniz ve bakmak isterseniz, bakmayın ve oradan uzaklaşın. Korkunç bir oyun.

Puan: 4/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları