E3 2018 Özel: Genel Değerlendirme + En Sevdiğim 5 Oyun

İlgili resim

Bu, E3 2018 Özel’in son yazısı. Artık E3 bitti ve yapabileceğim her şeyi yaptım. Bu yazı da 131. E3 2018 yazısı bu arada. Öncelikle kısaca konferanslardan bahsedip sonra da en sevdiğim 5 oyuna geçmek istiyorum.

EA: Oldukça kötü, sıkıcı ve gereksiz bir konferanstı.

-Microsoft: Bol bol yeni oyun görmemize karşılık az oynanış gösterdiler. Sondaki Cyberpunk olayı baya iyiydi ama. Birçok insanın favori E3 2018 konferansı olmayı da başardı.

-Bethesda: Son 15 dakikası hariç çöp bir konferanstı. Sunucular falan çok utanç vericiydi. İzlerken utandım.

-Devolver  Digital: Geçen senekinin yanından bile geçmemesine rağmen daha ilginç oyunların olduğunu düşündüğüm eğlenceli bir konferanstı.

-Square Enix: En önemli oyunların olmadığı, bomboş bir konferanstı.

-Ubisoft: Bir başka boş konferans daha. Yok Trials, yok Division derken sadece AC Odyssey beni heyecanlandırdı.

-Sony: Az oyun ama bol bol oynanış ile gösterdiği her oyun iyi olan bir konferanstı. Benim de favori konferansım oldu kesinlikle. Final Fantasy 7 Remake ve Red Dead Redemption 2 de görseydik çok daha iyi olabilirdi.

-Nintendo: İzlemedim ama gördüğüm kadarıyla 40 dakikalık konferansın 25 dakikasında Super Smash Bros anlatmışlar, tebrikler.

Konferansta En Sevdiğim 5 Oyun:

5-)Spider-Man: Çok fazla oynanış görmemize rağmen bu yeni oynanış da oldukça hoşuma gitti. Bol bol yeni düşmanın da gösterildiği bu video, oyuna neden 340 TL vereceğimi hatırlamamı sağladı. Keşke 340 olmasaydı ama yapacak bir şey yok.

4-)Ghost of Tsushima: Sucker Punch’ın bu yeni oyununu merak ediyordum ama bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum. İzlerken resmen şok oldum. Grafikler, oynanış inanılmazdı. Tebrik ediyorum Sucker Punch, artık Sony’nin en önemli birinci parti geliştiricilerindensin.

3-)Cyberpunk 2077: Niye bu kadar aşağıda diye düşünebilirsiniz. Çok basit, oynanış yok. Witcher 3’ü bu yaz bitirmeyi düşünüyorum fakat daha önceden oynadığım 10 saatimde oyuna aşık olmuştum. Fakat, bu Cyberpunk’ı beğeneceğim anlamına gelmiyor. Heyecanlıyım ama oynanış görmek daha iyi olurdu.

2-)Resident Evil 2 Remake: Çıktığında çıldırdığım, ağlama noktasına geldiğim Resident Evil 2 Remake’de bu kadar heyecanlanmamın sebebi babamın sürekli oyunu anlatmasıydı tabii ki. PS1’de arkadaşıyla oynamaya ”çalıştığı” bu Resident Evil oyununu hep oynamak istemiştim. Hele şimdi oynanışını da görünce heyecandan yerimde duramıyorum.

1-)The Last of Us Part 2: Crash Bandicoot, Uncharted ve Last of Us. Naughty Dog tartışmasız en sevdiğim yapımcı firma. Onların yeni oyunu da tabii ki en hoşuma giden oyun olacak. Evet oynanış daha önceden planlanarak yapılmış. Ama bu oyunun kötü olduğunu veya gösterilenlerin yalan olduğunu göstermiyor. Önceden planlanmış, evet olabilir. O zaman biz de başka bir oynanış bekleriz. Last of Us Part 2, konferansta en sevdiğim oyun oldu. Kim ne derse desin. 2019’da en çok heyecanlandığım oyunlardan biri olduğunu da ekleyeyim.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları