E3 2018 Özel: E3’ü Sony Kazandı, Peki Neden?

Bazılarınız şu anda Microsoft daha iyiydi diye bağırıyor olabilir. Ama sakin olun çünkü madde madde açıklayacağım. Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor. Bu tarz bir konferansta en değerli şey oynanış videosudur. Hiçbir zaman trailer görüp sevinmemek gerekir. Çünkü trailer yanıltıcıdır. Son zamanlarda çok olmuyor ama bir dönem Ubisoft yalan oynanışlar bile gösteriyordu. Watch Dogs ve Division’da olduğu gibi. Oynanış bile şu dönemde gerçeği yansıtmıyorken, trailer’lara bakıp konuşamayız. İşte Sony’nin kazanmasının en büyük nedeni de bu.

sony e3 2018 ile ilgili görsel sonucu

Microsoft çok fazla oyun gösterdi. Hepimiz katılıyoruz değil mi? Hadi hızlıca bir göz atalım.

Halo Infinite: Aynı oyunun 85. versiyonu ki önceki oyunlar(4 ve 5) serinin fanları tarafından beğenilmedi ve bu oyunu da o beğenilmeyen oyunları yapan firma yapıyor. Oynanış, yok.

Crackdown 3: Gene ertelendi, artık neredeyse kimsenin umurunda değil. Oynanış var ama daha önce aynı şeyleri görmüştük.

Sea of Thieves: Oyun beğenilmedi, ek paket geliyor. Oynanış, yok.

Forza Horizon 4: Horizon serisinin 4. oyunu, Forza serisinin 11. oyunu falan. Aynı oyun.

PUBG: Geçen sene de gördük, zaten her yerde görüyoruz, bilmeyen yok.

Gears 5: Serinin 5. oyunu. Oynanış yok.

Just Cause 4: Serinin 4. oyunu. 3. oyunun aynısı. Oynanış, olmasa da olur.

Division 2: Division 1.1 desek daha doğru olur.

Evet bunların dışında Dying Light 2, Battletoads, Devil May Cry 5 ve Cyberpunk var. Dying Light 2 ve Devil May Cry zaten her konsola geliyor. Onları da geç. Kaldı 2 oyun. Şimdi bir de Sony tarafına bakalım.

The Last of Us Part 2: Serinin 2. oyunu. Grafikler inanılmaz. Oynanış harika. Ah bir dakika, oynanış dedim. Sanki bu Microsoft konferansında yoktu. 12 dakikalık oynanış var!

Ghost of Tsushima: Serinin ilk oyunu. Grafikler oha denecek seviyede. Açık söyleyeyim gerçek olmama şansı bile var. Ama en azından oynanış var. Hem de 8 dakika. Ve mekaniklerin yalan olacak hali yok.

Resident Evil Remake 2: Bir remake ama videoda oynanış görüntüleri var, ve oyun remastered değil, remake. Yani tamamen baştan yapılmış. Zaten oyun TPS olmuş. Beklenmedik bir oyun. Cyberpunk bile bekleniyordu, bu değil.

Control: Gene her konsola çıkacak bir oyun ama ilginç gözüküyor ve oynanış var.

Death Stranding: İnsanlar meraktan çatlıyordu. iyi-kötü en sonunda bir oynanış videosu oldu. 8 dakika.

Spider-Man: İnanılmaz gözüküyor, birçok kötü var, insanların en büyük soru işareti kötülerdi, bunu giderdiler, oynanış var ve 8 dakika.

Yani bir şey dememe gerek yok. Evet biraz kısaydı. Red Dead Redemption olsa çok daha iyi olurdu, ama 4 Exclusive oyun var ve konferansın yarısı oynanış. Microsoft konferansı. %25’i oynanışsa iyidir ama hiç sanmıyorum. Bence fark açıkça ortada. PC’ye de çıkıyor diye Microsoft iyi demeyin. Biraz gözlerinizi açın. Evet, Microsoft bu nesildeki en iyi konferansını yaptı, evet Microsoft konferansı geçen seneki konferansından güzeldi hatta geçen seneki Sony konferansından da güzeldi ama bu seneki Sony konferansından gene iyi değildi. Üzgünüm Cyberpunk, ama kimse tek başına kahraman olamaz.

Çok büyük şoktun, ama Sony oyunları el ele verdi ve Ghost of Tsushima, Last of Us Part 2, Spider-Man ve Death Stranding, seni yok etti Cyberpunk. Ayrıca, Cyberpunk’ın 2 dakikalık bir ”Trailer” olduğunu belirteyim. Oynanış, 1 saniyecik bile yok. Üzgünüm Microsoft, ama kazanan gene Sony.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları