PSN Türkiye Bizi Zengin Mi Sanıyor – Spider-Man Çıkış Tarihi + Ön Sipariş Fiyatı

Spider-Man, dün bir tane oynanış, bugün de bir Çıkış Tarihi videosu ile haftanın gündemine oturacak gibi gözüküyor. Bizim ülkemizde zaten gündeme oturmalı çünkü PSN Türkiye’nin oyunu ön siparişe açtığı fiyat 300 TL! Önce küçük oynanış ve çıkış tarihi videosunu izleyelim, sonra da ben içimi dökmek istiyorum.

Öncelikle oynanış güzel ve 7 Eylül’de keşke daha erken olsaydı dedirtti ama yapacak bir şey yok. Ben bu iki videoyu izlerken çıktığı akşam Ön Sipariş ile alacağımdan sabahlarım diyordum ki ön sipariş fiyatı açıldı. Ben 210 TL bekliyordum çünkü hem God of War, hem de Detroit 210 TL’den satılıyor ve ikisi de 60 dolar. Spider-Man de 60 dolar fakat 299 TL’den satışa çıktı. Ben bunun bir hata olduğunu düşünüyorum. Yani daha doğrusu düşünmek istiyorum. PSN’de zaten Multiplatform oyunlar pahalı satılıyor. Far Cry 5 270 TL mesela. Gitti Gidiyor veya N11’den kutulu almak isterseniz ama 230-250 TL arasına sorunsuz bir tane bulabiliyorsunuz. Hatta 300 TL’lik Deluxe versiyonu da 249 TL gibi bir fiyata bulunuyor. Spider-Man’deki bu fiyat ne?

Yani Playstation Türkiye sanırım biraz gururlanmış. Evet, 210 TL’ye getirmeleri ve Türkçe dil desteği bulundurması güzel detaylar. Ama Spider-Man’deki bu fiyatın, hiçbir açıklaması olamaz. Ama işte Türkçe Dublaj yapıyoruz o yüzden pahalı falan derlerse, dublajı umurumda değil. Dublajsız versiyon da çıkartsınlar ama 210 TL olsun. Dolar da artmıyor. Detroit için çıkış tarihi verileli maksimum 1 ay geçti. 1 ayda hangi para 90 tl daha arttı? Hangi para? Hiçbir para. Bunun gerçekten hiçbir açıklaması olamaz ve yetkililerden acil bir açıklama bekliyorum. Niye bu oyun 299 TL? Bir de utanmadan ekstra versiyonu 340 TL. Sevgili Playstation Türkiye düzeltmezse üzgünüm ama ben gidip bahsettiğim Gitti Gidiyor, N11 gibi sitelerden alacağım. Size muhtaç değiliz sevgili Playstation Türkiye. Yani, bilmiyorum, bilemiyorum. Moralim gerçekten çok bozuk. Umarım bir hatadır ve en azından 250 TL’ye falan çekin 299 TL ne insafsızlar. Zaten oyun bu fiyattan çıkarsa, Playstation Türkiye benim için bitmiştir, böyle bir şey kabul edilemez.

PSN Türkiye Bizi Zengin Mi Sanıyor – Spider-Man Çıkış Tarihi + Ön Sipariş Fiyatı için 3 yanıt

  1. OzgurLog
    5 Nisan 2018 18:35 (264 yorumu var)

    İndirimde al diyor anlaşılan.

    • Bir şey duydum. Dijitallere zam gelmiş. Exclusive oyunlar 300, 3. Parti oyunlar 380 olacak diye. Ne kadar doğru bilemiyorum ama bir başka ön siparişteki PS4 Exc oyunu da 299 TL. Spider-Man’i bir şekilde alacağım ama belli ki artık öyle ortalama merak ettiğim her oyunu çıktığı zaman alamayacağım. Ama düşünüyorum da artık %50 indirim ile birlikte de 150 TL olacaklar. Hala pahalı yani. Oyunculuk bu gidişle tamamen zenginlerin olayı olacak gibi. Ben artık PS5 ve oyunlarının fiyatlarından korkuyorum.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları