Nintendo Direct 3.8.2018 Nasıl Geçti?

Öncelikle Logdan Haberler maalesef doğduğu gibi öldü çünkü 1 koca gün beklememe rağmen kimse bir sorun olduğunu söylemedi, ama ben tüm sistemimi ona göre planlayıp tam harekete geçtiğimde bir sorun söylendi ve bu sorun yüzünden de seri bitti. 24 saat yetmiyor mu anlamıyorum ama onu boş verelim çünkü moralim bozuk. Bugün Nintendo Direct’i konuşuyoruz. Nintendo’nun konsolları için yeni oyunlar duyurduğu bir etkinlik. Oldukça uzun bir yazı olacak o yüzden buyurun önce etkinliğin tamamı.

WarioWare Gold Duyuruldu!

WarioWare adlı minioyun serisindeki yeni oyun Gold duyuruldu. Oyun küçük mini oyunlardan oluşuyor ve açıkçası bazıları da oldukça saçma ve rahatsız edici. Oyun Nintendo 3DS için 3 Ağustos’ta çıkıyor.

Dillon’s Dead-Heat Breakers

Yarış ve Hack n Slash türlerinin birleşimi gibi duran bu oyun maalesef ilk başta ilgimi çekse de oyunun kasması vs. yüzünden kendi kendini yok etti. Oyun gene 3DS için 24 Mayıs’ta geliyor. 10 Mayıs’ta ise demosu çıkacak.

Mario and Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey

Sıra tabanlı strateji türünde bir Mario görmek ister miydiniz? Aslında gördünüz. Mario + Rabbids: Kngdom Battles. Gerçi o biraz daha farklı bir tür. Ama olsun, anladınız siz. Eğer ilginizi çektiyse bu oyun da ilginizi çekecektir. Gene 3DS. 2019 çıkış tarihli ama.

Dedective Pikachu

İsmi ilgimi çeken, ama oyun içi görüntüleri gördüğümde maalesef beni hayal kırıklığına uğratan Dedective Pikachu, 23 Mart’ta piyasaya çıkacak. Eğer ilginç bir hikayeye sahip olursa oynanabilir ama onun dışında oyun maalesef hiç ilgimi çekemedi. Gene 3DS için geliyor.

Luigi’s Mansion

Sanırım ilk oyunun Remastered’ı olan bu oyun da gene 3DS için çıkacak. Luigi’nin bir malikanede Ghostbuster’lık yaptığı oyun bu sene çıkacakmış ve videoları oldukça ilgimi çekti diyebilirim. Oyun oldukça güzel görünüyor.

Kirby Star Allies

Daha önceden de bahsettiğim yeni Kirby oyunu Switch’e geliyor.(Bundan sonra hep Switch bu arada) Oyun oldukça iyi görünüyor ve her ne kadar tek başımıza sıkabilir gibi dursa da birden fazla kişi ile inanılmaz bir oyun olabilir. 16 Mart’ta çıkış yapacak. Ve şu anda bedava bir demo da yayınlandı.

Okami HD

Bir kurdu yönettiğimiz aksiyon oyunu Okami’nin HD versiyonu da Switch’e geliyor. Capcom’un yaptığı oyun yeni nesil konsollardan sonra Switch’i de unutmamış. Bu Yaz çıkış yapacak.

Sushi Striker: The Way of Sushido

Sushi yapıp ardından da silah olarak kullandığınız Sushi Striker maalesef gördüğüm en kötü oyunlardan biri olma yolunda. Saçma hikayesinin ve olayının yanında maalesef hiç yakıştıramadım bunu. 8 Haziran’da çıkış yapıyormuş ama.(Arkadaşlarla komik olabilir gerçi. Bir de hem Switch, hem 3DS bu oyun)

Octopath Traveller

Eski Final Fantasy oyunlarına benzeyen Octopath Traveller’ın çıkış tarihi duyuruldu. Oyun 13 Temmuz 2018’de Switch için çıkış yapacak. Demo şu an oynanabilir.

Travis Strikes Again: No More Heroes

No More Heroes daha önceden adını duyduğum ama hiç oynamadığım bir seriydi. Bu oyun ise biraz daha farklı. İçinde farklı farklı türden mini oyunlar barındırıyor ve her ne kadar dalga geçilmek için yapıldığı belli olsa da renkler ve görsellik epilepsi yapabilir. Oyun bu sene çıkacak.

Dark Souls Remastered

İlk Dark Souls oyununun yeniden yapımı 25 Mayıs’ta çıkacak. Switch’in yanında PS4 ve Xbox One’a da geliyor ama Switch’te bir Amiibo figürü de barındıracakmış.

Mario Tennis Aces

Geçen Direct’te duyurulan Mario Tennis Aces ilk başta umut veriyordu ve açıkçası hayal kırıklığına da pek uğratmadı. Sadece ne kadardan satışa sunulacağı önemli çünkü açıkçası bu oyun 60 dolarlık bir oyun değil. 15,20 dolar olduğunda alınabilecek, arkadaşların geldiğinde oynayacağın çerezlik bir oyun. Bir tek onu anlamadım, onun dışında eğlenceli gözüküyor. 22 Haziran’da Switch’e çıkış yapıyor.

Captain Toad: Treasure Tracker

13 Temmuz’da daha önceden Wii U için çıkan ve küçük bulmacalardan oluşan Captain Toad: Treasure Tracker Switch ve 3DS için geliyor. Özellikle mekanları nedeniyle sevdiğim oyun herhangi bir zorluk sunmasa da rahatlayıp küçük bulmacaları çözerken beyninizi dinlendirebileceğiniz bir oyun.

Undertale

Çok beğenilen Indie oyun Undertale, bu sefer de Switch’e geliyor. Çıkış tarihi belli olmasa da elinde sonunda oyunun Switch’e de geleceği duyuruldu.

Crash Bandicoot N Sane Trilogy

10 Temmuz’da Crash Bandicoot N Sane Trilogy PC, Xbox One ve Nintendo Switch için geliyor. Öncelikle bu habere sevindim mi? Pek söylenemez. Ama bunun tek sebebi aslında serinin Playstation’ı bıraktıktan sonra yerlerde sürünür hale gelmesiydi. Naughty Dog oyunu bıraktıktan ve haklar Sony’den gittikten 8 sene sonra, 2008 tarihinde Crash son defa ana bir oyunla karşımıza çıktı. 2011’den sonrada kendisinden hiçbir haber alamadık. Crash serisi benim için özel bir seri ve başına bir şey gelmesini pek istemiyorum. Her ne kadar aynı hatayı bir daha yapmazlar herhalde diye düşünsem de dağıtıcı firmanın Activision olduğunu unutmamak lazım. Neyse, hep beraber göreceğiz.

Little Nightmares Complete Edition

Başka bir sevilen Indie oyun, Switch’e geliyor. Hem de tüm DLC’leri ile. 18 Mayıs’ta Little Nightmares Complete Edition, Switch için çıkış yapacak.

South Park: The Fractured But Whole

Ubisoft, en son çıkardıkları South Park oyununu 24 Nisan’da Switch’e getiriyor. Süper kahraman filmleri konseptinden esinlenmiş olan South Park: The Fractured But Whole aynı zamanda Season Pass ile birlikte geliyor. Tabii Season Pass ayrı satılıyor.

Hyrule Warriors Definitive Edition

Wii U için çıkan ve Dynasty Warriors geliştiricileri tarafından geliştirilen Hyrule Warriors, Definitive Edition ile Switch’e de geliyor. Bu bilgiler bildiğimiz bilgilerdi. Yeni öğrendiğimiz şey ise 18 Mayıs’ta geldiği. Bu oyun oldukça ilgimi çekiyor ve oldukça güzel olduğunu da söylüyorlar. Oynayamadığım için en çok üzüldüklerimden.

Splatoon 2

Aslında bundan önce Arms ile ilgili Turnuva falan vardı ama direk geçtim onu. Splatoon 2 sahipleri Nisan sonlarında 3.0 versiyonu ile 100’den fazla kişiselleştirme eşyası, 3 yeni harita ve yeni bir Rank sistemine sahip olacaklar. Rank sistemi ile ilgili detaylar yakında gelecek. Ayrıca oyuna yeni bir hikaye de ekleyecek Octo Expansion, yani Splatoon 2’nin ilk paralı eklentisi de 20 dolardan Yaz aylarında çıkış yapacak.

Super Smash Bros for Nintendo Switch

Son olarak yeni bir Super Smash Bros oyununun bu yıl Switch’e geleceğini öğrendik ama elimizde düzgün bir video bile yok. Daha fazla detayı tahminen E3’te alacağız.

Ve işte Nintendo Direct böyleydi. Açıkçası yarım saatte bu kadar oyun göstermeleri oldukça şaşırtıcı ve etkileyici. Tebrik etmek lazım. Ve her ne kadar Switch’e şu anda çok büyük ilgi olsa da bana Wii’nin kaderini paylaşabilirmiş gibi geliyor. Tabii bekleyip göreceğiz. Şimdilik Switch sahiplerinin oynayacak bol bol oyunu var. Ama tabii bazı oyunlarda maalesef yok.

 

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları