Logdan Haberler #1: Tanrıların Kutusu(God of War, State of Decay 2, Fornite ve Daha Fazlası)

İsim şaşırttı mı? Belki bazılarınız biliyordur, bizim güzel bir haber serimiz vardı fakat sonra belli sebeplerden dolayı seriyi bitirdik ve geri dönmedik. İlk yazıda aynı havayı oldukça aldığım için yazı serisinin ismi Logdan Haberler olsun dedim. Ama eğer bir gün Logdan Haberler’e devam edersek(Ki Sene Sonunda Büyük Bir Sınav Olmasaydı Özgür Abiye 80 Defa Söylemiştim) isim değişikliği olabilir. Bugün önemli oyunlardan haberler olsa da pek fazla videolu haber yok. Neyse, hemen başlayalım.

Hellblade: Senua’s Sacrifice, Xbox One’a Gelebilir

Daha önce Rocket League’in Xbox One sürümünün geleceğini de aynı şekilde açık eden aynı sitede bu sefer Hellblade: Senua’s Sacrifice listelendi. Listelendi derken oyunun kaç yaş üstü olduğu yazılmış. Ama garip olan bunun Xbox One için yazılması. Oyun geçen Ağustos’ta PC ve PS4’e çıkmıştı ama oyunun Timed Console Exclusive olma olasılığı yüksek. O ne demek diye soranlar için belli bir süre sadece PS4 konsoluna özel diyebiliriz. Ve o anlaşmaları büyük ihtimalle bitti ya da bitecek, bu yüzden de yapımcı firma Xbox One versiyonu üzerinde uğraşmaya başladı. Olabilir, neden olmasın?

State of Decay 2 İçin 25 Dakikalık Oynanış Videosu Paylaşıldı

Dün de bahsettiğim State of Decay 2 oynanışı yayınlandı. Burada çok detaya girmeyeceğim, onun için ayrı bir yazı gelecek ama ilk gördüğüm şeyler beni pek mutlu edemedi. Evet eğlenceli bir oyun olacak gibi, hatta büyük ihtimalle ben de oldukça eğleneceğim ama State of Decay 2’nin daha hikaye odaklı ilerlemesini beklemiştim. Tabii bu gördüğümüz şeyden oyunla ilgili bir sonuca varmak doğru değil ama ilk gördüğüm şeyler biraz hayal kırıklığı yaşattı. Fakat yapmak istediği şeyi iyi yapıyor gibi gözüküyor. Ki zaten fiyatından geçen yazıda bahsettim, 30 dolar. Bu da zaten oyunun amacını belirtiyor bence.

God of War’da Microtransaction(Oyun İçi Para Ödeme) Olmayacakmış

Sızan bir görüntü sayesinde oyunun para birimi öğrenilmişti ve ardından yönetmen Cory Balrog’a oyunda Microtransaction olup olmayacağı soruldu. Yönetmen oyunda lootbox veya herhangi başka bir şekilde oyun içi para için gerçek para ödeme diye bir şey olmayacağını doğruladı. Bu oldukça güzel bir haber. Ayrıca küçük bir hatırlatma, oyunu almak isteyenler PS Store üzerinden 210 TL vererek Ön Sipariş yapabilirler. Oyun 20 Nisan’da çıkış yapacak ve Türkçe Altyazı da bulunduracak.

Bugün Nintendo Direct Var

Nintendo, arada yaptığı küçük etkinliklerden Direct’in bugün 30 dakika olarak geri döneceğini söyledi. En son yaptıkları Direct Mini sayesinde Dark Souls Remastered gibi duyurular yapmışlardı. Bu Direct’ten birkaç yeni duyuru, daha çok yeni oynanış bekliyorum ben. Kendisi ile ilgili tüm detaylar yarınki Logdan Haberler’de olacak.

Fortnite İçin Yeni Mod Geliyor

Fortnite severler kısa bir süreliğine 5 tane 20 kişilik takımdan oluşan modu deneyebilecekler. Oyunun Battle Royale modu bedava ve herkes herhangi bir kısıtlama olmadan istediği platformda oynayabiliyor. Sizi direk videoya alıyorum çünkü video kendini kısa ama öz bir şekilde açıklıyor.

Yeni Bir Hikaye Odaklı Oyun Duyuruldu: The Council

Hikaye ağırlıklı oynanışı RPG ve hafif bulmacalarla süsleyen The Council duyuruldu. Oyun Episodic bir oyun olacak ve normal Telltale oyunları gibi sadece seçimler içermeyecek. Örneğin girmeniz gereken bir yer var ve kapıda bir nöbetçi var. Onunla bir şekilde konuşmanıza devam ederek onun zayıflıklarını öğrenip ona karşı kullanmanız gerekiyor. İyi bir İngilizce gerektirecek gibi gözüken Council, ilk bölümü The Mad Ones ile 13 Mart’ta PC, PS4 ve Xbox One’a çıkacak.

En sevindiğiniz haber hangisi oldu, yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Ben Council, God of War ve Nintendo Direct’e sevindim. Dediğim gibi sizin en sevindiğiniz haberi de bekliyorum. Yarın görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları