Günün Haberleri #0: Deneme Yazısı(Far Cry 5 DLC’leri, Yeni Call of Duty, State of Decay 2 Oynanışı ve Fazlası)

Bugün bir deneme yazısı ile karşınızdayım. İsme falan pek dikkat etmeyip sadece yazıya odaklanmanızı istiyorum. Zamanım artık giderek azaldığından dolayı aklıma iki tane fikir geldi. Birincisi sadece önemli haberleri yayınlamak, ikincisi ise günün haberlerini böyle yazılarla hızlıca aktarmak. Yorum olarak hangisini beğendiyseniz lütfen yazın. Şimdi haberlere geçelim.

Pokemon Go’nun Dinozorlusu Duyuruldu

Hazır Jurassic World: Fallen Kingdom Filmine sadece 3 ay kalmışken mobile yeni bir Jurassic World oyunu duyuruldu. Oyunun ismi Jurassic World Alive. Ve oyun direk Pokemon Go’nun dinozorlusu. Oyunu çıkınca oynamayı düşünüyorum fakat çıkış tarihi şu an belli değil. İsterseniz App Store ve Google Play üzerinden ön kayıt yapabilirsiniz.

State of Decay 2 İçin Oynanış Videosunun Duyuru Videosu Yayınlandı

Şu fragmanın fragmanı muhabbeti artık oyunlar için de geçerli. Bugün, State of Decay 2’nin ilk oynanış videosu IGN üzerinden yayınlanacak ve bu video da onun duyuru videosu. İçinde küçük oynanış görüntüleri var ve açıkçası bunu Days Gone ile karşılaştırmamız gerektiğini düşünüyorum. Biri Sony, diğeri Microsoft’un oyunu çünkü ve o küçük oynanış görüntülerinden görebildiğim kadarıyla ilk oyundan sonra gelişme kat etmiş olmasına rağmen Days Gone gibi bir şeye gerçekten hiç benzemiyor. Bakalım normal oynanış videosu nasıl olacak?(Küçük bir not olarak oyunun çıkış tarihi 22 Mayıs olacakmış ve Standart versiyon 30 dolardan çıkacakmış. Gelecek 2 DLC’yi de içerecek olan paket ise 50 dolar olacakmış ki işte bu belki State of Decay 2’yi tercih etmek için bir sebep olabilir. Days Gone büyük ihtimalle 60 dolardan çıkacaktır çünkü.)

Final Fantasy XV Royal Edition Duyuruldu

Final Fantasy XV için tüm DLC’leri içinde barındıran Royal Edition duyuruldu ve hatta çıkışını da yaptı. PS4 üzerinde 150 TL’den satılan oyun Xbox One’da da var. Son olarak oyun Steam’e de çıktı ama onun sadece tek versiyonu var ve Royal Edition’ın tüm içerikleri o versiyonda da var. Steam’den 174 TL’ye alabiliyorsunuz.

The Sims 4 My First Pet Stuff Duyuruldu + The Sims Mobile Çıkış Yaptı

Sims ile ilgili 2 haberimiz var. İlki Sims’in mobil oyunu The Sims Mobile. Şu anda Google Play ve App Store’dan indirilebilir durumda ve oyun tamamen Türkçe. İkinci haber ise The Sims 4 için duyurulan yeni eşya paketi My First Pet. Maalesef bu o kadar iyi değil çünkü gene 10 euro talep edilmesinin yanı sıra eğer oyuna hayvanları ekleyen Cats and Dogs eklenti paketiniz yoksa bu paketin tüm özelliklerinden yararlanamıyorsunuz. İkisinin de videosu.

Yeni Battlefield Co-op Bir Mod İçerecek + Birkaç Senaryo Detayı(Söylenti)

Söylentilere göre yeni Battlefield’da rastgele oluşturulmuş Conquest moduna sahip haritalarda arkadaşlarımızla düşman öldürmemize olanak sağlayan bir mod bulunacakmış. Ayrıca senaryo, BF1’deki gibi farklı farklı küçük hikayelerden oluşacakmış. Co-op modu güzel ama Battlefield 1 gibi senaryo gerçekten çok kötü olabilir çünkü BF1’in senaryosu çok kötüydü. Bu E3’te göreceğimiz oyunda bakalım bunlar olacak mı? İkisi de olabilir bence.

Yeni Call of Duty Black Ops 4 Olabilir

Bir süredir Black Ops 4 söylentisi vardı. Şimdi de Gamestop’un sızdırılmış verilerine bakılınca Black Ops 4 ile ilgili şeyler bulunduğu ve oyunun Nisan/Mayıs gibi duyurulabileceği söyleniyor. World War 2’nin Nisan’da duyurulduğunu düşünürsek bu haber çok da imkansız değil gibi.

Geralt’ı Witcher Harici Bir Oyunda Görebiliriz

CD Projekt Red, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Geralt’ı Witcher harici bir oyunda görebileceğimiz sinyalini verdi. Yapımcı firmadan bir çalışan Twitter’da şunu paylaştı. ”Geralt ilk defa Witcher harici bir oyunda çıksaydı ne olurdu…” Bandai Namco’nun ve CD Projekt Red’in bir ilişkileri olduğunu ve Soul Calibur serisinin de farklı markalardan karakterler için ev sahipliği yaptığını düşünürsek bu sene çıkacak Soul Calibur 6’da kendisini görebiliriz. Sizce nasıl olurdu?

Far Cry 5 İçin Çıkış Sonrası Dönemi ve Season Pass’i Anlatan Bir Video Yayınlandı

Far Cry 3 Blood Dragon yapımcıları, Ubisoft’un kanalından yayınladıkları video ile Far Cry 5’in Season Pass’ini geliştirdiklerini belirttiler. Season Pass’de 3 içerik olacak. İlk DLC olan ”Karanlığın Saatleri”nde Vietnam’a gidiyoruz ve Wendell Redler adlı bir asker olarak arkadaşlarımızı kurtarıp o bölgeden çıkmaya çalışacağız. İkinci DLC ”Mars’ta Kayıp”ta ise Dünya’yı kurtarmak için bir uzaylı istilasını yok etmemiz gerekecek. Bunun içinde Mars’tan daha iyi bir yer yok elbette. Son DLC ”Ölü Yaşayan Zombiler”de ise arkadaşımız ile 7 farklı senaryoda durmak bilmeyen zombi dalgalarıyla kapışacağız. Season Pass’i alan herkese Far Cry 3 Classic Edition da bedava olarak verilecek. Yetmediyse veya para vermek istemiyorsanız Far Cry Arcade’de hem oyuncular, hem de yapımcılar tarafından yapılan haritalarda eğlenebilir ya da belirli zamanlardaki etkinlikleri yaparak ilginç silahlar, kostümler ve araçlar alabileceksiniz. Açıkçası şu an oyundan çok Season Pass’i merak ettim.

Ve böylece yazının sonuna geldik. Dediğim gibi. Böyle mi olsun, yoksa sadece önemli oyunlarla ilgili haberler mi yayınlayayım ,yorum olarak yazarsanız sevinirim. Önemli haberleri yayınlarım derken de küçük haberleri gene birleştirip yazabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları