Destiny 2 Günlükleri #2: Mayıs Ayına Kadar Gelecek Yenilikler Açıklandı

Yeni bir hafta ve yeni bir Destiny günlükleri yazısı. Bungie, söz verdiği gibi bir yol haritası paylaştı. Ve bu harita sayesinde Gelecek aylarda bizi neler beklediğini biliyoruz. Ayrıca birkaç yeni haber de var. Hadi başlayalım.

Öncelikle çizgi roman Fall of Osiris’in ikinci sayısı yayınlandı. İngilizce olan bu çizgi roman, Bungie’nin sitesinden bedavaya okunabilir. Ben ilk sayıyı okudum ve oldukça beğendim. İkinci sayıyı da okuyunca ayrı bir inceleme olarak yazacağım. Ayrıca Iron Banner bu hafta başladı. Ben geçen hafta zannediyordum. Fakat PvP odaklı bir etkinlik olduğu için benim pek ilgimi çekmedi. Şimdi yol haritasına gelelim.

Bu yukarıdaki yol haritası, bizleri nelerin beklediğini açıklıyor. Ben de sırayla gidip maddeler hakkında açıklama yapacağım. Öncelikle 1.1.2 güncellemesi zaten yayınlandı. Onla ilgili önceki yazıda konuşmuştum. 1.1.3 güncellemesi 27 Şubat’ta gelecekmiş ve Strike’lar ile sosyallik ön planda olacakmış. Önemli maddeler:

-Nightfall’larda Skor Sistemi Geri Dönecek

-Sizinle Aynı Fireteam’de Olan Arkadaşlarınızın Yerini Haritadan Görebileceksiniz(Evet bu özellik oyun çıktığında yoktu. Gerçekten. Çok basit bir şey ama Bungie işte.

-Ve PC’de Herkese Açık Chat Olacakmış(Bu da yoktu. Yuh Bungie. Ben PC’de oynamadığımdan bilmiyordum ama en temel şeylerden biri bu Online oyunlarda)

1.1.4 güncellemesi ise PvP odaklı. 27 Mart’ta çıkacak. Önemli maddeler:

-6v6 Iron Banner(Oyunda sadece 4v4 modlar vardı. Bu sayının arttığı ilk oyun modu olacak.)

-Haftalık Değişen Crucible Oynatma Listesi(Dawning etkinliğinde açılan Mayhem modu da olacak. Bilmeyenler için o modda süperler çok daha hızlı doluyor ve resmen süper çarpışması oluyor. Baya güzel bir mod.)

Ve geldik 1.2.0’a. Mayıs’ta, 3. Sezonun başlamasıyla gelecek güncellemedeki önemli maddeler:

-Eater of Worlds adlı Raid Lair etkinliğine Prestige Zorluğu

-Özel Maçlar

-Vault’taki Yerin Artması

-Exotic Masterwork’ler

-Silah ve Zırh Modlama Sisteminde Geliştirmeler

Destiny 2 daha iyi bir oyun olma yolunda ilerliyor. Ama maalesef biraz fazla yavaş ilerliyor. Bungie’nin bir an önce işleri hızlandırıp oyunu adam etmesi gerekiyor. Bakalım neler olacak?

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları