Destiny 2 Günlükleri #1: Kötü Satışlar, Düşük Moraller

Destiny 2 Günlükleri’nin ilk yazısına hoş geldiniz. Öncelikle günlük nedir? Bir oyunun incelemesini yapmam için uzun süre gerekiyorsa, ya da oyun bir Multiplayer oyunsa ve incelemeden sonra değişmesi olasıysa, bu Günlük yazıları devreye giriyor. Zaten kendi sitemde yapıyordum, oyun ile ilgili şeyleri buraya taşıdığımız için ben de Günlükler’e burada devam etmeye karar verdim ama sayıyı sıfırladım. Ayrıca şunu da söyleyeyim, günlükler incelemeler gibi oldukça kapsamlı ve hem benim deneyimlerimi içeriyorlar, hem de oyunla ilgili güncelleme notlarının ve yapılan açıklamaların Türkçeleştirilmiş versiyonlarını içeriyorlar. Ve kendilerini Discord’daki inceleme kanalında görürseniz şaşırmayın. Başlayalım.(Ayrıca günlük yazıları, yazıldığı oyunla ilgili bilgi sahibi olmayanlara pek bir anlam ifade etmeyecektir. Tabii benim düşüncelerimi de içereceği için direk Ben Ne Yapıyorum kısmına gidip orayı da okuyabilirsiniz. Ya da hiç okumazsınız. O elbette size kalmış.)

Bu günlüğün konusu başlıktan da anlayabileceğiniz gibi oyunun düşük satışları. Özellikle son çıkan DLC, Curse of Osiris nedeniyle oyuncularda kötü bir izlenim oluşmuş ve satışlar çok iyi gitmiyormuş. Bu resmi bir açıklama değil ama bunun olabileceğini ben de düşünüyorum çünkü evet, ana oyunun aksine Curse of Osiris rezalet bir ek paketti. Şuradan Curse of Osiris incelemesini okuyabilirsiniz. Peki ya Destiny 2’nin düşük satışları oyunu etkileyecek mi? Pek değil. En azından ikinci DLC çıkana kadar. İkinci DLC çıkıp gene kötü olursa o zaman oyunda bir şeyler değişebilir. Hem de bizim için olumlu yönde, yani oyuna sahip olanlar için olumlu yönde. Çünkü oyuna ilgi azaldığı için sonraki DLC’leri iyi yapmaya çalışacak ve oyunu da bedava güncellemelerle çok daha iyi bir hale getirmeye çalışacaklardır.

Şimdi gelelim bu hafta oyunda neler oluyor ve ben neler yapıyorum. Öncelikle bu hafta Iron Banner varmış ama ben Iron Banner’ın olayını anlamadım ve Lord Saladin denen adamı da bulamadım. Sorun bende mi bilmiyorum ama önceki Iron Banner etkinliğini kaçırmıştım, bu ikincisi ve şimdi de nasıl yapacağımı bulamıyorum. Neyse, ben onu bir şekilde araştırıp bulurum, Iron Banner da bizim bir sonraki Günlük konumuz olur. Onun dışında önümüzdeki hafta gelecek büyük güncelleme ile ilgili haberler var. İlki Masterwork Zırhları. Peki Masterwork nedir? Normal eşyaların üzerine küçük eklemelerle gelen eşyalar. Yani bir eşyanın hem normal, hem de Masterwork hali var. Ve Masterwork hali biraz daha güçlü. Normalde sadece silahlarda olan Masterwork olayı, 30’unda gelecek güncelleme ile zırhları da kapsayacak.

Bir eşyanın Masterwork olup olmadığını da üstlerindeki sarı çizgiden anlıyoruz bu arada. Ayrıca Masterwork’lerin bir çeşidi de yok. Masterwork olan eşyanızı, veya Masterwork yaptığınız eşyanızı(evet Masterwork olmayan eşyalar da Masterwork haline getirilebiliyor) tekrar işleyerek Masterwork’ün farklı yerlere arttırma yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Anlamadıysanız örnek vereyim. Bir eşyayı Masterwork’lediniz veya Masterwork’lü geldi. Masterwork ise A ve B özelliğini arttırmış. Ama siz B ve C özelliğini arttırsın istiyorsunuz. Eşyayı tekrar işleyerek A ve B özelliğini değil, B ve C özelliğini arttırmasını sağlayabilirsiniz. Hatta hangi özelliği arttırdığına göre ismi bile değişebiliyor. Bunun dışında ben arkadaşsız olduğum için yapamasam da Raid yapanlar için de yeni şeyler geliyor.

İlki Raid Perk’leri içeren Raid Zırhları. Raid’den düşen zırhlar artık işiniz daha da kolaylaşsın diye Raid Perk’leri içeriyor. Mesela Emperor’s Blaze adlı bir mod sayesinde Leviathan Raid’inde, Solar elementi ile yaptığınız hasarlar %25 artıyor.

Ayrıca artık Raid’lerin Prestige versiyonunu yaparsanız, normal versiyondaki ödülleri almak için tekrar Normal zorluk seviyesinde oynamanıza gerek yok. Prestige versiyonu yaptığınızda, Normal’deki ödülleri de alacaksınız. Artık Raid’lerdeki kapışmalarda her zaman Raid parçası düşecek. Ayrıca Raid Vendor’u artık sürekli değişen Raid eşyaları satacak. Böylece haftalık Raid’i oynayıp istediğiniz eşyayı alamadıysanız Legendary Shard ve Calus Token’lar vererek alabilirsiniz.Bir adet Exotic Raid Ghost’u da eklendiğini söylemek isterim. İsmi de Contender’s Shell olacak.

Son olarak sitelerinde bir Destiny çizgi romanı yayınlamışlardı.(Okumaya fırsat bulamadım, okuyunca incelemesini yapacağım.) Sonu galiba yarım kalıyormuş çünkü ikinci bölümünün geleceğini söylediler. Haftaya, hikayenin devamına kavuşacakmışız.

Ben Ne Yapıyorum?

Ne yapayım, iyiyim. Şaka şaka, 321 olan Light seviyemi 322’ye çıkardım. Alkışlar için teşekkürler, teşekkürler. Evet, mükemmel şansım sayesinde hem Crucible, hem de Heroic Strike’ın Powerful Engram’ını açtım, ve 321’den anca 322’ye çıktım. Ondan önce de 330 olur muyum? Yok ya, o kadar değil. Ama 327 ya da 328 olurum herhalde diyordum. Hayaller 328, hayatlar 322. Mükemmel. Umarım Flashpoint ve Clan’ın Powerful Engram’ları yardım eder de en azından 326 olurum.(Nerelere düştü beklentim.) Neyse, genelde Heroic Strike’lar yapıyorum ve öyle takılıyorum. Eğleniyor muyum? Elbette. Eğlenmesem oynamazdım. Ve böylece Oyunlog.net’teki ilk Günlük yazısının sonuna geliyoruz. Nice 100. Destiny 2 Günlüklerine. Korktun mu? Korkmadın mı? Peki.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları