Anthem Demo İncelemesi – EA’in En Yeni Rezaleti

Battlefield Hardline, Need for Speed, Titanfall 2, Star Wars Battlefront 2, Need for Speed Payback ve Battlefield 5. Bu oyunların 3 tane özelliği var. Hepsi EA tarafından dağıtılıyor, çoğunu çıktıkları dönemde yüksek bir fiyattan aldım ve hepsi beni hayal kırıklığına uğrattı.(Titanfall 2’ye az destek verilmişti yoksa oyun mükemmel yanlış anlaşılma olmasın) Yani gördüğünüz gibi EA denen firmaya baya para döktüm. AMA! Bu sefer değil. Çünkü rahatlıkla söyleyebilirim ki Anthem kötü bir oyun.

anthem ile ilgili görsel sonucu

Evet tamamını görmedik oyunun, bunu biliyorum. Gene de kötü bir oyun. Gelin konuşalım. Demoda verilen hikaye kısımları çok hoşuma gitti. Öncelikle artılarla başlayayım çünkü eksiler çok fazla. Hikaye hoşuma gitti. Grafikler güzel, karakterleri kontrol etmek müthiş. Uçmak falan çok hoşuma gitti. Evet oyunla ilgili sadece bunları beğendim. Bu arada yazıda oyunu Destiny ve Division ile de karşılaştıracağım çünkü aynı türün oyunları. MMO Shooter diyebiliriz sanırım bu türe. Çok MMO değiller aslında ama. Hangi oyun türünden bahsettiğimi anladınız. Hikaye, karakterleri kontrol etmek ve grafikler hem Destiny, hem Division’dan çok daha iyi. İlk başta zaten hoşuma gitti oyun. Taa ki sorunları görene kadar.

Bir kere oyunu 3 saat oynadım. İkinci robotu açtım. Ama kullanamadım. Çünkü ses gitti, oyundan çıkıp kapattım ve oyunu tekrar açtım. Açılmadı. Hala da açılmıyor. Oyun aşırı sorunlu. Sadece internet konusunda değil. Ben normal PS4’te oynadım ve FPS gördüğümüz alanda Frame Rate rezaletti. Daha sonra oyuna girdim, uçarken sorun yok ama düşmanlar çıktığı anda Frame Rate yerlerde. Bu kadar kötü çalışabilir mi bir oyun? Evet makineler eskidi ama Red Dead, God of War, Uncharted 4 falan çalıştırmış makineden bahsediyoruz Anthem’da nasıl bu kadar kasıyor? İnanamadım ya inanamadım.

anthem game menu ile ilgili görsel sonucu
Menüye bakınca midem bulanıyor. İlk gördüğünüzde bir şey anlayabiliyor musunuz menüden? Ben anlayamamıştım çünkü.

UI dediğimiz menüler rezalet. Options tuşuna basıyorsunuz ama menü o kadar ağır çalışıyor ki. PC kullanıcıları da çok kötü olduğunu söylüyor. Ben böyle bir menü sistemi görmedim. Aşırı kötü. Neyin nerede olduğu belli değil, aşırı yavaş hareket edebiliyorsunuz. Ayrıca insaf, oyun menüde bile yükleme yapıyor. Çat çat açmıyor 2,3 saniye bekliyorsunuz. Oyun yapmak denen şeyin ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı acaba? Bu arada Frame Rate konusuna internetten baktım. Dünya’nın EN GÜÇLÜ KONSOLU Xbox One X’de bile Frame Rate sıkıntıları varmış. Şaka mı bu?

Tüm teknik sıkıntıları, Bug’ları geçtim. Oyun aşırı sıkıcı. Ateş etme dediğimiz Gunplay iyi olmak zorunda bu tarz oyunlarda. Ateş etmek iyi hissettirmeli. Shooter oyunlarının temelinde bu vardır zaten. Sıkıcı. SIKICI! Ekstra özellikler var ama onları kullanması da aşırı sıkıcı. Düşmanlar aşırı sıkıcı. Hele oyunun ikinci hikaye görevinin sonundaki 4 ayaklı Boss. Vur babam vur, vur babam vur ölmüyor. Bir de Normal zorlukta bu. Hikaye bittikten sonraki End Game dediğimiz kısımda 4 seviye daha zorunu oynayacağız aynı görevlerin ki üst düzey Loot alıp karakter geliştirelim. Herhalde 10 saat falan sürecek bir Boss öldürmek.

anthem ile ilgili görsel sonucu
Bu Boss bahsettiğim Boss’un 2 katı büyüklüğünde. Herhalde 20 saat sürecek bunu öldürmek.

Yani başka ne diyebilirim bilmiyorum. Bir tek Ranger robotunu denedim çünkü oyun bir daha açmadı. Uzun zamandır bu kadar teknik sıkıntılı bir Demo görmedim. Bunu nasıl çıkarttınız? Utanmadınız mı? Ayrıca söylentiler de iyi değil. Tek bir robot kıyafetinin 20 dolara satıldığı söylentisi var ortada. Teşekkürler EA. Bu demoyu çıkarmasaydın ben bu salak oyuna gene 300 TL falan verecektim. Sonra da oturup ağlayacaktım. Teşekkür ederim, Anthem’ı almıyorum. Nasıl olsa fiyatını düşüreceksin illa ki. O fiyat yarısına, çeyreğine düşecek. O zaman görüşürüz. Almayın. Yani bence almayın. Zaten çok pahalı.

Bu arada söyledim zannediyordum ama söylediğim yazıyı yayınlamadım. Evime döndüğümden beri tabii ki Resident Evil 2 ile uğraşıyorum. Önce gelince tabii ki ucuz yer aradım almak için. Falan filan buraları atlıyorum. Kısacası evet Resident Evil 2 incelemesi yolda. Pazartesi okullar başladığından ne zaman gelir emin değilim. Haftaya yetiştirmeye çalışırım. Kısa diyorlar, göreceğiz. Ama geliyor. Haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları