Resident Evil 2 Remake Demo İncelemesi – 30 Dakika, Tek Şans

Resident Evil 2 Remake ilk duyurulduğunda aşırı heyecanlanmış, oyun için meraktan çatlıyordum. Bugün yayınlanan 30 dakikalık demo ile de heyecanımı kat be kat arttırdım. Bir daha başlayamadığınız, 30 dakikada oynayıp bitirdiğiniz Resident Evil 2 demosu gerçekten harika olmuş? Neden mi?

resident evil 2 remake ile ilgili görsel sonucu

Oyunun grafikleri inanılmaz gözüküyor. Evet direk grafikten girdim çünkü ilk fark ettiğim şey o oldu. İkinci fark ettiğim şey ise Resident Evil 7’ye ne kadar benzediği. Mekanikler açısından. Fakat bunun kötü bir şey olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Üçüncüsü ise oyunun atmosferi oldu.

Ki en güçlü bulduğum şey de bu. Atmosfer. Zaten incelemenin geri kalanında da sadece bundan bahsetmeyi planlıyorum. Resident Evil 7’yi oynamayı reddettim. Evet oyun köklerine dönüp bulmaca çözme, anahtar arama gibi elementleri tekrar seriye kazandırdı. Bunun için oyunu yapan herkese teşekkür ediyorum. Fakat aynı zamanda da FPS olmasıyla beni kendinden itmişti.

resident evil 2 remake ile ilgili görsel sonucu

Bu arada oyunu oynamasam da tamamını izledim ve neler olduğunu biliyorum. Fikirlerim değişti mi? Maalesef hayır. Belki de Resident Evil 7, 7 numarası ile çıkmasa daha hoş olurdu. Ama neyse, bu tamamen başka bir konu. Biz köklere dönme kısmına geri dönelim. Resident Evil 2’yi oynamış bir insan değilim ama 1 Remaster’ı bitirdim ve o oyuna gerçekten hayran kaldım. Resident Evil 2 Remake’i ilk gördüğümde aklıma önemli bir soru gelmişti. Oyun TPS oldu, acaba bulmaca kısımları geçiştirilecek mi?

Demodan gördüğüm kadarıyla şunu söyleyebilirim. Hayır. Oyun TPS olmuş, çok daha güzel grafiklere sahip ve ayrıca çok da gerilimli. Fakat gene de bulmacaları kaybetmemiş. Demo’da 10 dakikalık bir kısımdan sonra 3 madalyon bulmanız isteniyor ve başlıyorsunuz etrafı gezmeye. Ben süremi iyi kullanamayıp kötü bir performans sergiledim ama ilk deneyimim olduğu için doğaldır diye düşünüyorum.

resident evil 2 remake ile ilgili görsel sonucu

Son olarak oyun gerçekten korkutucuydu. Buna emin olabilirsiniz. Birkaç yerde zıpladığım veya aşırı rahatsız olduğum kısımlar oldu. Bu konuda da tebrik etmek lazım. Toparlamam gerekirse gidin indirin ve korkun. Bu kadar basit. Zaten eğer korku oyunlarından nefret etmiyorsanız demodan sonra oyunu oynama isteği gelecek. Duyurulduğunda da heyecanlıydım, şimdi ondan da heyecanlıyım. Umarım beklediğim gibi Resident Evil 2 Remake çıkışı ile birlikte ortalığı yok eder.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları