Steep İlk Bakış – Dağların Arasında

Steep çıktığı zaman ilgimi çekmişti ama fiyatı pahalı olduğundan almayı düşünmemiştim. Bu ay PS Plus ile verildiği için bakma şansı buldum ve hemen bir ilk bakış yazayım dedim. İncelemesi de tabii ki yolda.

steep ile ilgili görsel sonucu

Steep’e başladığınız ilk anda zorlanmanız çok doğal. Oyun bir ekstrem spor oyunu ve bu tarz oyunlarda mekanikleri çözmek çok önemli. Oyunda toplamda 5 tane spor var. Her birinin farklı mekanikleri, farklı hareketleri ve farklı öğrenme süreçleri var. Bazıları uzun zaman gerektirirken bazılarını ikinci ya da üçüncü denemenizde öğreneceksiniz. Peki bu oyunda ne yapıyoruz?

Olay aslında seviye atlamak. 25. seviyeye geldiğinizde de bir turnuva falan var sanırım, ona katılınca oyun bitmiş sayılıyor, yani herhalde. Ben daha sadece 2 saat oynama fırsatı bulduğum için pek bir fikrim yok. Fakat şunu söyleyebilirim ki ben 25. seviye olmakla pek ilgilenmiyorum. Daha çok dağları gezmek ve farklı farklı yarışlara katılmak amacındayım.

steep ile ilgili görsel sonucu

Oyunun en iyi yanı da şimdilik o gözüküyor. Dağlarda boş boş gezip farklı iniş yerleri aramak, önemli bölgeleri keşfetmek, farklı görevlere katılmak ve eğlenmek. Oynadığım 2 saat boyunca bunu yapmaktan büyük keyif aldım ve devam ettirmeyi de düşünüyorum. Steep şaşırtıcı derecede hoşuma gitti ve PS Plus’ınız varsa zaten bakın, yoksa da oyunu veya PS Plus’ı almayı düşünmelisiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları