Spider-Man Silver Lining DLC İncelemesi – Başlangıcın Sonu

Ve o gün geldi. Artık bugünden itibaren Spider-Man PS4 için yeni bir içerik görmeyeceğiz. Gerçi hala kostümler görebiliriz. Fakat hikaye içerikleri bugün son buluyor. Peki bu son hikaye içeriği bize ne veriyor?

silver lining dlc ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle senaryo ve karakterlere bakalım. İlk DLC yarıda kalmış, ikinci DLC’de hiç bahsedilmemişti. Sonra ikinci DLC’de yarım kalmıştı. Öncelikle bu DLC’nin yapımcıların da dediği gibi açıkta kalan tüm noktaları bir sonuca bağladığını söyleyeyim. O açıdan çok mutlu oldum DLC’yi oynarken. Fakat şunu da belirteyim, bu noktalardan bir yada iki tanesi yan görevlere bağlı. Tam sayıyı hatırlayamadım şimdi. Yani yan görevleri yapmak önemli. Özellikle Büyüteç işareti ile gösterilen yan görevleri yapın. Neyse gene çok dağıttım. Hikaye kısaca ilk iki DLC’de kurulan şeyi bitiriyor. Fragmandan gidersek evet, Hammerhead var. Zaten DLC’nin ana kötüsü kendisi.

Ayrıca bir de Silver Sable var. Ki kendisi bu DLC’nin ön plandaki karakteri. Ve gerçekten ön planda. Turf Wars’da Hammerhead’in ön planda olmadığını söylemiştim ya, bunda baya ön planda. Ve kendisinin karakteri ile ilgili sürekli yeni bir şeyler öğrenmek beni çok mutlu etti. Ayrıca ana oyunda Silver Sable ile bir karşılaşma yapmamıştık. Burada küçükten de olsa var. O açıdan beni çok mutlu etti.

silver lining dlc silver sable ile ilgili görsel sonucu

Önceki DLC’de en büyük sorunlarımdan biri de karakterlerdi. Fakat zaten az önce onu da açıkladım. Silver Sable ana hikayede de harika işlenmiş. Yan görevlerle onun üzerine azıcık, ama çok azıcık daha koyabilirsiniz. Hikaye ve karakterler güzel yani, tebrik ediyorum Insomniac Games’i. Fakat gelelim kötü şeylere. Yan görevler.

Ana görevler güzel. Özellikle baya güzel bir araba takibi sahnesi var. Fragmandaki şu Silver Sable’ın helikopterini de içeriyor bu sahne. Baya iyiydi orası. Son dövüş biraz kolay gelse de düşününce ana oyundaki Boss’larla aynı seviyede. Yan görevler ise gene çöp. 20 tane suç, çöp. Daha fazla Screwball görevleri, çöp. 3 tane daha Outpost var. Çöp! Beğendiğim tek şey o büyüteçli görevler oldu. Onlar gerçekten harikaydılar, hiçbir lafım yok. Ama yan görevler, gerçekten çok kötü.

Şimdi gelelim sonuca. Silver Lining aralarındaki en iyi DLC. Benim favorim hala Heist, çünkü Black Cat’i daha çok seviyorum. Ama nesnel bir biçimde baktığımda evet, Silver Lining en iyi DLC. 36 TL eder mi? Tabii ki hayır? Peki Season Pass şu an 58 TL olmuşken alınmalı mı? İşte o sorunun cevabı bu yazıda yok. O sorunun cevabını bu hafta sonu gelecek Season Pass incelemesinde alacaksınız. Fakat şimdilik, Silver Lining güzel. Burada şunu düşünmek lazım. Sadece bu DLC alınır mı? Ve cevap, hayır. Sadece Heist ve Silver Lining’i alsanız? Olur, ama önemli birkaç noktayı kaçırırsınız. Yani DLC’leri tek tek almak çok mantıksız bence.

Season Pass alınır mı sorusuna ise dediğim gibi başka bir yazıda değineceğim. Bu arada puana geçmeden önce şunu söylemek istiyorum. Açıkta kalan tüm noktaları bir sonuca bağlıyor dedim. Bir nokta hariç. Ve DLC’nin yazılardan sonraki sahnesinde gördüğümüz şeye bakarak net bir şekilde söyleyebilirim, bu sadece başlangıcın sonuydu. Ve önümüzde çok parlak bir gelişme kısmı var.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları