XO 18 Değerlendirmesi – PUBG, Xbox Game Pass’e Geliyor, Devil May Cry 5, Crackdown 3 ve Daha Fazlasından Yeni Videolar

Xbox’ın dün akşam gerçekleştirdiği XO18 konferansı açıkçası tam bir hayal kırıklığıydı. İnanılmaz bir E3 geçiren Xbox’ın burada da bir şov sergilemesini beklemiştim ama gördüğümüz şey hiç öyle olmadı, ve çok sıkıcı bir şova dönüştü. Gene de birkaç video falan gösterildi, biz de şimdi onu konuşacağız.

xo18 ile ilgili görsel sonucu

Microsoft Yeni Stüdyolar Satın Aldı

E3’teki gibi gene yeni stüdyolar aldığını açıklayan Microsoft hem Obsidian’ı(Star Wars: Kotor 2, Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth) almış, hem de Inxile Entertainment’ı(Wasteland, The Bard’s Tale) almış.

 

Crackdown 3’ten Yeni Videolar ve Çıkış Tarihi

E3 2014’te duyurulan ve Xbox’ın oyun bakımından bu jenerasyonda en kötü kabusu olan Crackdown 3, sonunda çıkıyor. En kötü kabus diyorum çünkü oyunun çok daha önce çıkması gerekirdi. 2016 sonları, 2017 başları falan iyi olabilirdi. Ama oyun uzadı da uzadı, ve doğal olarak herkes de dalga geçti. Ama en sonunda bu kabustan 15 Şubat’ta kurtulacaklarmış. İki yeni video da yayınlandı.

 

PUBG, Xbox Game Pass’e Geliyor

Yanlış duymadınız, 12 Kasım’da PUBG, Xbox Game Pass’e geliyor. Yani bu duyuruda söylenecek başka bir şey yok. Sadece biraz hayal kırıklığı oldu çünkü insanlar bu konferansta PUBG için bir yol haritası bekliyorlardı şu tarihte şu gelecek falan diye, olmadı öyle bir şey.

 

Forza Horizon 4’e Yeni İçerikler

Forza Horizon 4’e yeni içerikler geliyormuş. 1 yeni bölge ve 1 yeni araba paketi. Yarış oyunlarından çok anlamıyorum o yüzden ben videoyu bırakıp ilerleyeyim.

 

Minecraft’a Kediler ve Pandalar Geliyor!

Minecraft’a gelen kediler ve pandalar ile ilgili de video yayınlandı. Video hoştu, bir fabl şeklinde hazırlanmış. Ama gerisi umurumda değil çünkü Minecraft oynamıyorum.

 

Sea of Thieves’e Gelen Son İçerik Detaylandırıldı

Arena adlı son Sea of Thieves içeriği 2019 başlarında karşımıza çıkacak. Adından da anlaşılacağı gibi bu mod PvP bir mod, mod için ayrıca bir video da yayınlandı.

 

State of Decay 2’ye Yeni İçerikler Geliyor

16 Kasım’da çıkacak Zedhunter içeriği ile State of Decay 2 oyuncuları yeni silahlara kavuşacak. Ayrıca oyunu alan tüm oyuncular bu eklentiyi bedava olarak indirebilecekler ki oyunu aktif olarak oynayan 4 milyon insan varmış.

 

Yeni Bir Oyun, Void Bastards

Bioshock ve System Shock oyunlarından esinlenen Void Bastards görsel olarak harika duran bir FPS oyunu. Konferanstaki en ilgi çekici içerik bu desek bence yalan olmaz.

 

Diğer Duyurular

-Shadow of the Tomb Raider’ın ilk eklentisi Forge’dan video geldi.

-Battlefield V en güzel Xbox One X’de oynanıyormuş. Ne kadar da güzelmiş, oh oh. En güzel Xbox One X’de gözükürmüş(ki yalan en güzel PC’de gözüküyor) vs. vs. kısaca EA’in anlaşmaları olduğu için verdiği bir Trailer yayınlandı.

-Devil May Cry 5’in eğitim modu Void’den video yayınlandı. Bu modda farklı hareketler falan deneyebiliyorsunuz.

-Jump Force oyunu için yeni bir video yayınlandı, yeni karakterler gösteriliyor.

-Kingdom Hearts 3’e Winnie the Pooh dünyası geliyor.

-Just Cause 4’ten yeni video.

-Xbox’ta oyunlar inanılmaz gözüküyor, müthiş valla adlı reklam.

-Metro Exodus’un Collector’s Edition’ından video.

Ve, bitti. Fazla şey var evet, ama boş şeyler var. Mesela Metro boş, Tomb Raider boş, PUBG boş, State of Decay 2 boş, Battlefield V boş. Neden boş diyorum, çünkü çok az içeriğe sahip. Herhangi bir yerde söyleyip geçebileceğin haberler için videolar yapılmış. Bu da konferansı dolu gösteriyor. Void Bastards ve Crackdown 3 falan güzeldi ama, o kadar. Umarım bazı duyurularını Game Awards’a sakladığın için bu konferans bu kadar iyi değildir Xbox. Game Awards bu sene gerçekten aşırı iddialı, ve oyuncuların en büyük gecesi olacağını üzerine basa basa dile getiriyorlar. Bakalım neler çıkacak karşımıza?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları