Yeni Batman Arkham Oyunu Geliyor?

Son zamanlarda çıkan bir söylenti ile ortalık yıkılıyor. Batman Arkham serisinden tanınan Rocksteady’nin yeni oyunu için tonla söylenti ortaya atıldı. Superman oyunu dendi, Harry Potter oyunu dendi ama son gelen söylentiye göre bu oyun ikisi de değil. Rocksteady’nin son bir Batman Arkham Oyunu daha yapacağı konuşuluyor. İsmi ise Batman Arkham Universe olacakmış.

Oyun söylentiye göre Sonbahar 2019’da, şimdiki nesil konsollara çıkacak. Yeni nesil konsollara değil. Oyunda hem Single Player, hem Co-op, hem de Multiplayer bulunacak. Oynanabilir karakterler Batman, Robin, Nightwing, Batgirl, Batwoman, Catwoman ve Red Hood olacak. Bu biraz zor gibi gelse de eğer doğruysa inanılmaz bir şey bizi bekliyor demektir. Harita, Arkham Knight’ın 1.5 katı büyüklüğünde ve yeniden yapılmış. Aynı harita değil. Artık Gotham’da hava durumu ve günün saati ayarlanabiliyor. Aynı Spider-man gibi. Şehirde gezerken rastgele suçlarla karşılaşabiliyorsunuz. Aynı Spider-Man gibi. Kimse aksini iddia etmesin. Spider-Man’den çalmışlar. Ama sorun değil çünkü Spider-Man’inde diğer Batman oyunlarından çaldığı şeyler var.

Her karakter ile şehirde gezebiliyoruz. İstersek Batman ile yenilenmiş Batmobile’i kullanabiliyoruz. Tank modu yok. Diğer karakterler için de motor var. Ana kötüler Court of Owls. Kendilerini ben Gotham’dan biliyorum ama heyecanlanmadım. Çok umurumda değil çünkü oyunun kötüleri. Oyunda Batcave karakter değiştirdiğimiz, bölümlere girdigimiz bir üs olarak kullanılmış. Yeni düşman tipleri, yeni gizlilik seçenekleri ve yeni bir parkur sisteminin yanında araç gereçler temelde aynı ama birkaç yenilik de olacak. Son olarak oyunun Kasım ayında yapılacak XO18 fuarında tanıtılacağı söyleniyor. Bekleyip göreceğiz. Hem üzüldüm çünkü farklı bir şey görmeyi bekliyordum. Hem sevindim çünkü burada listelenen şeyler harika. Dediğim gibi bakalım doğru mu?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları