Playstation Experience Bu Sene İptal Edildi + PS5 Hakkında Yeni Söylentiler!

2014 yılında başlayan ve her sene Aralık ayında düzenlenen Playstation Experience fuarında şu ana kadar çok güzel anlar yaşandı. 2014 yılında ilk defa Uncharted 4 oynanışı gördük. 2015 yılında ise Final Fantasy 7 Remake’in ilk oynanışı vardı. 2016 yılında Uncharted: Lost Legacy Duyurusu, Crash Bandicoot N Sane Trilogy İlk Oynanışı ve Last of Us Part 2 Duyurusu ile zirve yapmışlardı. 2017 ise daha çok konuşmalarla geçtiğinden çoğu kişiyi sıkmıştı. Sony, bu sene Playstation Experience yapmayacağını belirtti. Ki bu da PS5 hakkında bazı yeni söylentilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Şu an bildiğimiz 4 büyük oyun var PS4 için geliştirilen. Death Stranding, Last of Us Part 2, Ghosts of Tsushima ve Days Gone. Söylenti bu 4 oyunun da 2019’da çıkacağı. Bu oyunlar yavaş yavaş çıkarken PS5 duyurulacağı ve E3 2019’da hem son PS4 oyununun yeni fragmanını, hem de PS5 ve oyunlarını göreceğimiz. Son PS4 oyunu derken de bu 4 oyundan biri için söyleniyor. Açıkçası mantıklı.

ps5 logo ile ilgili görsel sonucu

PS4 oyunlarının çıkış tarihlerine gelin kısaca bir bakalım. 2016 yılının Nisan ayında Ratchet and Clank, Mayıs ayında Uncharted 4 görüyoruz. 2017 yılının Şubat ayında Horizon: Zero Dawn, Eylül ayında ise Knack 2’yi gördük. Bu yıl ise Şubat’ta Shadow of the Colossus, Nisan ayında God of War, Mayıs ayında Detroit: Become Human, Eylül ayında ise Spider-Man gördük. Ne demeye çalıştığımı anladınız mı? Sony’nin oyunları çıkarmayı seçtiği aylar aslında belli. Şimdi bu 4 büyük oyunu yavaştan yerlerine yerleştirelim.

Days Gone zaten Şubat sonunda çıkacak. Aynı Horizon: Zero Dawn gibi. Bundan sonra bence Ghosts of Tsushima gelir. Çünkü oyunun yapımcısı Sucker Punch’ın en son yaptıkları oyun 2015 başlarında çıkan Infamous: First Light’tı. Bu oyun üzerinde 4 senedir çalışıyorlar. Ghosts of Tsushima için 2016 ve 2018 örneklerine bakarak Nisan ayını örnek alabiliriz bence. Sonraki oyun Last of Us Part 2. Ghosts of Tsushima çok büyük olduğu için, ayrıca ilk oyun da Haziran’da çıktığı için ben burada Mayıs değil, Haziran ayında çıkacak diye düşünüyorum Last of Us Part II. Ayrıca Naughty Dog’un geçmişine bakarsak yaptıkları serileri genelde aynı aylarda yayınlamaya çalıştıklarını görebiliriz. Crash 2, 5 Kasım 1997’de, Crash 3 ise 4 Kasım 1998’de yayınlanmış. Jak 1, 3 Aralık 2001’de, Jak 3 ise 9 Aralık 2004’te yayınlanmış. Son olarak Uncharted 1, 19 Kasım 2007’de, Uncharted 3 ise 1 Kasım 2011’de yayınlanmış.

death stranding ile ilgili görsel sonucu

Son olarak gelelim Death Stranding’e. Kendisi 2017 ve 2018’e bakarak Eylül’de çıkış yapacak diye düşünüyorum. İlk Metal Gear Solid oyununun 3 Eylül 1998’de çıktığını ve bu oyunun kendisinin ilk defa hem Yönetip, hem Yazıp hem de Yapımcılığını yaptığı oyun olduğunu düşünürsek 21 sene sonra kendisine ilkleri yaşatan, çoğu insanın da favori serisi haline gelmiş bir oyunu sadece anmak için bile aynı tarihte çıkarabilecek bir adam Kojima. E3’te yeni duyuru olmadığını, Sony’nin bu sene ne Paris Games Week, ne de Playstation Experience’a katılmadığını da düşünerek PS5 için hazırlandıkları belli diye düşünüyorum. Son olarak PS4’ün ilk defa 21 Şubat 2013’te yapılan bir etkinlikte duyurulduğunu da belirteyim. Önümüzdeki sene Days Gone ile çok yakın olduğundan Şubat sonları yapmazlar diye düşünüyorum ama Mart’ta bir anda Playstation konferansı görürsek şaşırmayın.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları