Destiny 2 Günlükleri: Bounty Geldi, Güncelleme İle İlgili Her Şey, 31 Temmuz’daki Etkinlikten Bilgiler

Destiny 2, dün akşam büyük bir güncelleme aldı. 31 Temmuz’da da yeni etkinliği başlayacak. Forsaken’ın yaklaştığı bu zamanlarda biraz daha önümüze bakmak için yaptığım bu Destiny yazısına hoş geldiniz.

 

Solstice of Heroes Bilgileri

-Destiny 2’nin Yaz etkinliği olacak Solstice of Heroes, 31 Temmuz’da başlayacak ve kendisi hakkında yeni bilgiler de öğrendik. İlk bilgi Moments of Triumph bounty’lerinden. Bu bounty çeşidi Solstice of Heroes’un başlangıcı ile, yani 31 Temmuz’da kullanıma sunulacak.

-Etkinliğin başlaması ile Bungie.net üzerinden Triumph’ları görüntüleyebileceğiz ki eğer bilmiyorsanız Forsaken ile birlikte oyunun içinden de görüntülenebilecekler.

-Triumph denilen şeyler de aslında Challenge’lar diyebiliriz. Sadece bitirmek için süre yok. Her neyse, bunları bitirerek puan kazanıp amblemler, sparrowlar ve hatta özel bir tişört almanızı sağlayacak bir koda erişebilirsiniz.

-31 Temmuz’da etkinliğin başlamasıyla Triumph bounty’leri, etkinliğe özel vendor’dan alınabilecek. Ve tüm etkinlik boyunca da tamamlama süremiz var.

-Triumph ödülleri direk hesaba dayalı. Yani iki karakteriniz olsa bile bir kere aldınız mı gitti. Bir daha alamazsınız.

-Ayrıca bu yaz etkinliğinin bir de Engram’ı var. Solstice Engram’lar, her seviye atlayıp Prototype Engram aldığımızda o Engram’ın yanında verilecek. Yani bir seviye atlamayla iki engram alacağız.

-Ayrıca Solstice Engram’larda tüm ödülleri alana kadar aynı çıkma olasılığı yok. Tüm ödüller alındı mı tabii ki artık aynı şeyler tekrar çıkacak.

-Yeni bir item tipi de ekleniyor. Armor glows dediğimiz bu item tipi, Solstice of Heroes zırh setlerini alanların, Eververse’ten alarak kullanabilecekleri bir item. Olayları ise Solstice of Heroes zırhlarını daha parlak yapmaları. Hatta eğer bu itemlerin elementi ile kullandığınız sınıfın elementi aynıysa, en parlak duruma geçecekler.

-Etkinlik boyunca Bright Dust karşılığında etkinliğe özel itemler de Eververse’ten alınabilecek. Hem yeni çıkan güncelleme, hem de Solstice of Heroes etkinliği için yayınlanan video da hemen bakabiliriz. İsterseniz burada Solstice of Heroes bilgilerine ara verip dün akşam çıkan güncellemeye bakalım.

Güncelleme Notları

-Güncellemenin en büyük özelliği tabii ki Bounty’ler oldu. 5 Bounty, Zavala’dan, 5 Bounty ise Shaxx’den alınabiliyordu. Ben 8 tane aldım ve 6 tanesini bitirebildim. En azından şimdilik. Bilmeyenler için bunların her gün değişeceğini ve alındıktan sonra belli bir zaman kısıtlamaları olduğunu da söyleyelim. İlk Bounty’lerin hepsi 1 gün süreliydi ama ileride farklı durumlar da olacaktır.

-Yeni Exotic Catalyst’ler de eklendi.

-Warmind ile gelen Escalation Protocol adlı aktivitede ödül kazanma şansı arttı, Boss’lar öldürüldükçe daha da artıyor.

-Bol bol hata düzeltmesi de yapıldı.

-Bunların yanında Strike Modifier’larında da değişiklikler oldu. Exotic zırhlarda ayarlamalar oldu ve daha bol bol küçük şey de eklendi. Şimdi Solstice of Heroes’a geri dönebiliriz.

 

Solstice of Heroes’a Devam

-Solstice of Heroes, 31 Temmuz’da başlayacak dedik. Kendisi Tower’da geçen bir etkinlik olacak ve olayı ise insanların gardiyanlara teşekkür etmesi aslında. Bu sırada da gardiyanlar, Red War ile ilgili meditasyonlar yapacaklar. Bu da aslında etkinliğin mekaniklerinden birini açıklıyor, ona da geleceğiz.

-Etkinliğin düzenleyicisi Ikora Rey. Kendisi sizi direk Tower’ın ortasına, ”Kahramanlar Anıtı”na yollayacak. Bu anıt sizin Triumph’larınızı takip edebileceğiniz ve Solstice etkinliği zırhları alabileceğiniz yer olacak. Anıt’a ilk gittiğinizde parçalanmış armor seti alacaksınız ve 240 güçte olacak. Her zırh parçasını geliştirmek için ise özel görevleriniz olacak. Bitirince sonraki sete geçmek için anıta geri dönmeniz gerekli. Parçalanmış, yani Shattered seti tamamladığınız zaman Rekindled setine geçeceksiniz ve gücü 340 olacak. Ve tekrar onu geliştirmek için görevleriniz olacak. Onu da geliştirince Resplendent setini alacaksınız ve gücü 400 olacak. Ondaki görevleri yaparsanız da zırhın Masterwork versiyonunu alacaksınız.

-Oyuna gelecek 400 güce ulaşmanın tek yolu Solstice of Heroes zırhlarını ve Prestiege zorluktaki Raid Lair’lardan çıkan silahları kullanmak olacak. Yani eğer benim gibi Raid’e girebileceğiniz başka bir arkadaşınız yoksa üzgünüz, 400 güce ulaşamazsınız.

-Şimdi gelelim şu meditasyon olayına. Bu etkinlik ile birlikte ”Redux” adı verilen görevler geliyor. Bunlardan 5 tane olacak ve her biri, bir hikaye görevini konu alacak. Evet, hikaye görevini tekrar yapacaksınız ama bu sefer sizi farklı zorluklar, farklı Boss’lar bekliyor olacak. Ve Solstice zırhlarının seviyesini arttırmanız gereken görevler bu Redux görevleri ile ilgili şeyler de isteyebilirler. Bu arada 5 hikaye görevi de: Homecoming, Spark, Payback, 1AU ve Chosen.

-Triumphlar oyun içinde Bounty şeklinde takip edilecek. Bunları yaparsanız da ödüller kazanacaksınız. Exotic Uzay Gemisi bunlardan sadece biri.

-Solstice Engram’ları bulunacak. İçlerinden farklı Ghost’lar, Sparrow’lar vs. çıkıyor. Tabii ki yeni emote’lar da eklenecek.

 

Destiny 2 her gün gelişmeye devam ediyor ve yeni gelen Bounty’ler de bizi Solstice of Heroes etkinliğine kadar oyalayacak gibi. Zaten o etkinlik ile birlikte daha da fazla özelliğe sahip olacağız. Ondan sonra da zaten herkesin merakla beklediği Forsaken çıkışını yapıyor. Bakalım daha neler göreceğiz? Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları