Destiny 2 Günlükleri: Yeni Etkinlik, Yapay Zeka Yoldaşları ve Fazlası

Destiny 2 günlüklerinin yeni bölümüne hoş geldiniz. Hiçbir söz vermeden direk yazıya başlıyorum çünkü söz verdiğimde genellikle tutamıyorum. Bugün Forsaken’dan ve ana oyuna gelecek yeni bir etkinlikten haberler var. Hemen başlayalım.

Ä°lgili resim

Küçük Haberler

-Forsaken haberlerinden önce küçük şeylere bakalım. Eververse’teki Prismatic Matrix, bugün gelecek güncelleme ile gidiyor. İsterseniz elinizdekileri kullanabilir, ya da Forsaken ile birlikte geri döndüğünde kullanabilirsiniz.

-Update 1.2.3’ten yani bugünden sonra Trials of the Nine maalesef Valor puanı vermeyecek. Artık Valor puanları Rekabetçi yani Competitive modun yanında Iron Banner ve Crucible Labs oynatma listelerinde verilecek. Sebebi ise güncelleme yapılırken çıkan bir sorun. Tebrikler Bungie.

-Gambit modunda Matchmaking olacağı tekrar doğrulandı. Twitter üzerinden bir kullanıcının yorumuna cevap verilerek. Ayrıca bu tweet sayesinde Gambit modunun ilk başta Raid veya Nightfall gibi takımla girilecek bir şey olduğunu, ilerleyen aşamalarda değiştiğini öğrendik.

Game Informer’dan Gelenler

-Game Informer sayesinde oyunun hikaye görevlerinden birine göz attık. Videoda Thieves Landing adlı bir bölgedeyiz ve görünüşe göre bize destek olan Yapay Zeka Yoldaşları var. Kirpi-Örümcek karışımı bu yaratıklar Yapay Zeka tarafından kontrol ediliyor ama bize yardımcı oluyorlar. Videoda birkaç Boss da görüyoruz. Aynı zamanda oynanılan karakterin sınıfı Warlock ve onun yeni süper hareketine bakma şansımız da oluyor. Boss’lardan biri Walker’ların bir versiyonu. İsmi Scorn Walker. Ayrıca ”The Hangman” isimli çok havalı bulduğum bir Boss da görüyoruz.

-Ayrıca gene Game Informer sayesinde Trace Rifle’ların Energy, yani ikinci kategoride bulunacağını öğrenmiş olduk. Bu silahlara bir ayarlama da yapılacakmış.

Forsaken’dan Önemli Gelişmeler

-Forsaken için birkaç önemli haberimiz de var. Öncelikle Subclass dediğimiz yan sınıfları kazanmak için biraz çalışmamız gerekecek. Oyun başlayınca bir tanesini seçip onun özelliklerini açmaya çalışacağız. Diğerleri için ise oyun bittikten sonra gidebildiğimiz Dreaming City’e gitmemiz gerekecek.

-Dreaming City’e girmek için özel bir görev gerecek. Dreaming City’i ele geçirdikten sonra ”Petra” isimli karakter gelecek ve oranın Vendor’u konumuna yerleşecek. Fakat her hafta onu farklı yerlerde bulacağız.

destiny 2 petra ile ilgili görsel sonucu

-Raid’de ana düşmanlar Scorn dediğimiz yeni ırktan değil, Taken veya Hive olabilir.

-”Outlaw Lost Sector” isimli yeni bir Lost Sector çeşidimiz olacak. Her gezegende bir tane olacak ve sonunda zor bir Boss’u olacak.

-Bounty çeşitleri de olacak. Bunlardan biri ”Wanted Bounty”. Bunlar ”Spider” isimli Tangled Shore’daki Fallen Vendor’undan verilecek. Bunlar bize çeşitli ödüller ve o Vendor için gelişme sağlayacaklar. Son olarak bunlarda belirli bir hedefi veya hedefleri öldürmemiz istenecek.

-Haftalık ”Flashpoint” milestone’undaki yüzde artık Bounty ve Lost Sector’ler ile de artacak. Bu arada artık haftada iki Flashpoint olacağını da unutmayalım. Buna çok sevindim çünkü Mercury gibi yerlerde Public Event ararken sıkıntıdan patlıyordum.

-Exotic Bounty’ler olacak. Yapması zor fakat ödüllendirici olacaklar. Legendary hatta belki Exotic eşyalar verebilirler.

destiny 2 july 17 update ile ilgili görsel sonucu

Bugün Gelecek Güncellemeden Notlar

-Gelelim bugün gelecek güncellemeye. Bu hafta Faction Rally var ve 3. sezonun son Faction Rally’si.

-400 Power’lı silahlar ve zırhlar 31 Temmuz’da geliyor.

-Rumble ve 6v6 modu artık kalıcı oluyor.

-Supremacy denilen düşmanı öldürdüğünüzde çıkan şeyi alıp onu öldürmüş sayıldığınız ben de dahil çoğu kişinin nefret ettiği o mod artık Quickplay’de değil, ayrı bir mod olarak duracak.

-Bazı Exotic zırhlara ayarlamalar geliyor.

 

Uzun oldu, ama işte Destiny 2’den son haberler. Bugün gelecek güncellemeden sonra yarın için de bir günlük yazısı bekleyebilirsiniz. Bol bol güzel değişikliğimiz var. Umarım Bungie iyi şeyler yapmıştır. Şimdilik görüşmek üzere.

 

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları