E3 2018 Özel: Assassin’s Creed Odyssey’den Toplam 30 Dakikalık 2 Yeni Oynanış Yayınlandı(Hem Karada Hem Suda)

AC Odyssey büyük bir oyun ve ilerleyen günlerde yeni oynanışları çıkacaktır. Ben bugün en erken çıkan iki tanesini inceleyeceğim. İlerleyen günlerde yeni gelen videolara da başka yazılar da bakarız. Öncelikle iki videomuz var dediğim gibi. Biri karada, biri suda oynanışı anlatıyor. Öncelikle 20 dakika olan karadaki oynanıştan başlıyoruz.

-Videodaki görevimiz ”Trouble in Paradise”

-Bildiğiniz üzere oyunun başında kadın veya erkek karakter seçiyoruz. İki videoda da erkek karakter gösterilmiş.

-Diyalog seçimleri önemli. Fakat diyaloglarda sürekli seçim yapmıyoruz elbette. Bazen sorular da soruyoruz. O soru ilginizi çekmiyorsa konuşmayı bitirebilirsiniz.

-AC 4: Black Flag’deki gibi geminiz önemli ki zaten Black Flag ismini bol bol duyacaksınız tüm yazılarımda. Benim en sevdiğim AC oyunlarından biri olduğunu da ekleyeyim. Tabii ki Open World’ü yüzünden.

-Gördüğümüz görevde belli bir yer yoktu, sadece ipuçları vardı. Ana oyunda da böyle mi olacak merak ediyorum. Bazı oyuncuların hoşuna gitmeyebilir.

-Kuşumuz tabii ki var. Adı da Ikaros.

-Düşmanlarımız artık can doldurabiliyor. Sanırım bir şey içti ama tam göremedim.

-Yetenek ağacında açtığımız özellikleri 4 tuşa atamamız gerekiyor yani orada da bir seçim söz konusu. Zor durumlar bizi bekliyor olabilir.

-Bitirici vuruşlar Origins’teki gibi 8 saat sürmüyor ve sanırım daha fazla çeşitlilik var. Farklı silahlar da tabii ki var.

-Diyaloglarda yalan söylenebiliyor ama bunun etkisi ne bilmiyoruz.

-Şimdi, burası ilginç. Konferansta gösterilen oynanışta, kadın karakterle oynuyorduk. Orada da Kyra isimli bir kadınla tanışıyorduk. Bu videoda erkek karakter var, gene Kyra adındaki kadınla tanışıyoruz. Ama tanışma yerlerimiz farklı. Fakat görev isimlerine baktığımda aynı olduğunu gördüm. Fakat belli ki karakterler arasında değişiklikler var.

-Bir yerde önemli bir seçim var. Gürültülü mü sessiz mi tarzı. Etkisi ne olacak merak ediyorum. Herhalde ikisinde de kazanıyoruz, ama oynanış farklıdır.

-Nation Power diye bir şey var. Far Cry 5’teki bölgeleri temizlemek için puan toplama gibi. Bir bölgeyi ele geçirmek istediğimizde bu şey devreye giriyor. Düşman öldürmek, sandıkları yağmalamak ve malzemeleri yok etmek bunu azaltıyor. Ne kadar az, orayı ele geçirirken kapışacağımız adam da o kadar kolay. Bu arada bu oyunu Montreal yapmıyor. Origins’i Montreal yapmıştı ama bu, Syndicate’ı yapan Quebec tarafından yapılıyor. Sydicate’ta da mahalle kavgaları olduğunu düşünürsek, belli ki onları bu zaman uydurmuşlar.

-Bazı özel düşmanlar var. İsimleri falan var. Shadow of Mordor ve Shadow of War’daki Nemesis sitemini hatırlattı. Belki olabilir. Veya belki de Nation Power olayı içindir.

-En sonunda tabii ki kuleye çıkma kısmımız var. AC oyunu olduğunu hatırlatmak için herhalde. Harita büyük. Belli ki 4’teki gibi adalar var. Bu beni sevindirdi.

-Gelelim deniz kısmına. Görevimizin adı ”The Thaletas Way”. Amaç 3 Atinalı gemisi yok etmek.

-4’teki gibi Travel Speed var. Şarkı söylüyorlar.

-Gemiler de seviyeli. Bu yüzden dövüşler biraz daha uzun geçebilir.

-Board olayı var. Kazanmak için belirtilen düşmanlar öldürülmeli fakat Board kısmında oyun çok kastı ve ilk Board kısmında da Bug oldu. Board ettiğimiz gemide sandık var.

-Bounty sistemi var. Düşürmek için bazı kişileri öldürmek/para vermek ya da kavgaya bulaşmamak gerek. Hatırlarsanız 2’de falan poster yırtma vardı. İlginç olabilir. Hatta o 4’te de vardı galiba.

-Öldürdüğünüz her kişi Nation Power azaltıyor.

Genel olarak gördüklerimi ben olumlu buldum. Daha fazla oyun için daha fazla video gelmeye devam ediyor. Ben de elbette sizinle burada olup elimden geldiği kadarını konuşacağım. Ben şimdi Sony konferansı izlemeye gidiyorum, görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları