E3 2018 Özel: Sony’nin E3’ü Kazanmasının 10 Yolu

E3 2018 güzel geçiyor. EA, Ubisoft ve Square Enix konferansı bence kötü olsa da Devolver ve Bethesda ortalama, Microsoft ise iyi bir konferans yaptı. Bu da akıllara şu soru işaretini getiriyor. 2 saatten daha kısa sürede başlayacak olan Sony konferansı, E3’ü kazanabilir mi? Bence kazanmasının birkaç yolu var. İsterseniz gelin bu yollara sırayla bakalım.

sony e3 2018 ile ilgili görsel sonucu

1-)İnanılmaz Bir Last of Us Part 2 Oynanışı: Sony’nin şüphesiz en beklenen oyunu Last of Us Part 2. Ve yapımcı firma Instagram’dan sürekli şu kadar gün kaldı, şu kadar hafta kaldı diye fotoğraflar paylaşıyordu. İnsanları şaşırtan, güzel bir Last of Us Part 2 oynanışı, zafere doğru atılan adımlarda önemli rol oynayabilir.

last of us part 2 ile ilgili görsel sonucu

2-)Spider-Man’den Görmediğimiz Bir Şeyler: Spider-Man, bu sene Sony’nin kesinlikle en büyük kozu. Çocuklar bayılıyor, gençler bayılıyor, yetişkinler bayılıyor ve sadece Playstation 4 kullanıcıları oynayabiliyor. Spider-Man için hoş bir aksiyon kısmı gösterilse, belki Venom gibi popüler bir de kötü adam gösterilse. Azıcık da Open World ekle, al sana alkış patlaması.

spider-man ps4 ile ilgili görsel sonucu

3-)Beklenmedik Bir Ghost of Tsushima Oynanışı: Ghost of Tsushima da oldukça büyük bir oyun. Ve oldukça merak ediliyor. Geçtiği dönem, yapımcısı vs. derken Ghost of Tsushima’nın gizemi hoş kullanılırsa çok konuşulan bir oyun olabilir.

ghosts of tsushima ile ilgili görsel sonucu

4-)VR’ı Kısa Tutun: Artık inkar etmeye gerek yok, VR olacak. Ama bence Sony burada VR’ı maksimum 5-6 dakika tutarsa çok daha iyi olur. Çünkü Microsoft patır patır ilginç oyunları döktü. Sony, umarım VR konusunda benim dediğimi yapmışsındır.

psvr ile ilgili görsel sonucu

5-)Birkaç Sürpriz Olsun: Sony’nin oyunları şu anda çok belli. Bize bir sürpriz lazım. Belki bir God of War DLC’si, belki bir Splinter Cell, Resident Evil 2 Remake  veya başka bir şey. Sadece yeni bir şey olsun. Beklenmedik bir şey. Burada Splinter Cell veya Resident Evil 2 Remake iyi iş çıkarır. Final Fantasy 7 Remake de olur.

resident evil 2 remake ile ilgili görsel sonucu

6-)Red Dead Redemption 2 Oynanışı: Rockstar ve Sony’nin anlaşması var. PS4’e özel bir şeyler göreceğiz. Etkileyici bir Red Dead Redemption 2 oynanışı, Sony’nin tam da ihtiyacı olan şey olabilir. Cyberpunk vs. Red Dead Redemption 2. Oynanışın kalitesine göre Cyberpunk şokunun altından Sony en iyi RDR 2 ile kalkar.

red dead redemption 2 ile ilgili görsel sonucu

7-)The Avengers Project Gösterilsin: Avengers Project, Ocak 2017’de duyuruldu. Ve o zamandan beri herhangi bir haber alamadık. Square konferansının Kingdom Hearts gibi çok kitlesi olmayan bir oyunla bitmesi beni biraz şüphelendirdi. Acaba Square’ın ilk planı Avengers oyununu katmaktı da, Microsoft konferansından sonra Sony oyunu mu istedi?

the avengers project ile ilgili görsel sonucu

8-)Final Fantasy 7 Remake’den Oynanış ve Çıkış Tarihi: Cyberpunk şokunun altından kalkmanın bir yolu da Final Fantasy 7 Remake. Square’da gene gösterilmeyen bu oyunun Sony’de gösterilme olasılığı Avengers oyununa oranla daha yüksek. Çünkü oyun zaten Sony konferanslarından birinde tanıtıldı, ilk oynanışı da Sony konferanslarından birinde gösterildi.

final fantasy 7 remake ile ilgili görsel sonucu

9-)Konuşmayın: Sony aslında bu konuda iyi. E3 2016 ve E3 2017 neredeyse sıfır konuşma içeriyordu. Microsoft’un biraz da konuştuğunu göz önünde bulundurarak Sony’nin maksimum 3 kere sahneye birini çıkartması hoş olur.

10-)Uzun Bir Death Stranding Oynanışı Gösterin: Cyberpunk şokunu yenebilecek bir başka şey de Death Standing. Konferansın başında veya sonunda uzun bir Death Stranding oynanışı ile Sony konferansı uzun süre konuşulan bir şey haline getirebilir.

death stranding ile ilgili görsel sonucu

Xbox’ın en büyük şokları Halo Infinite, Gears of War 5, Devil May Cry 5, Battletoads ve Cyberpunk’tı(Genel kitle için. Yoksa benim için Dying Light da var.) Final Fantasy veya Resident Evil, Devil May Cry 5’i alır. Medievil ve Spyro, Battletoads ile kapışmayı dener.(yenilebilir, ama Medievil ve Spyro severler de çok) Last of Us Part 2, Gears 5’i havada karada döver. Ghosts of Tsuhima ve Spider-Man, Halo Infinite’ı indirir.(İkisinden de oynanış gelecek. Halo’dan sadece video var.) Ve son olarak Red Dead Redemption 2 ve Death Stranding oynanışı Cyberpunk’a saldırırsa yenerler. Kazanabiliriz, kazanacağız. Eminim.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları